Ротавірусна інфекція

Ротавірусна інфекція - це гостре інфекційне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, пошкодженням слизових оболонок ротоглотки і травного тракту з провідним синдромом гастроентериту і дегідратацією організму.

Збудником інфекції є РНК - вірус.

Джерелом  інфекції є хвора людина, яка виділяє вірус в навколишнє середовище впродовж 7 днів захворювання. Зараження відбувається шляхом – фекально-оральний з переважно контактно-побутовим та водним шляхами інфікування, не виключений також повітряно-краплинний шлях зараження.
Характерна чітко виражена осінньо-зимова сезонність, переважна захворюваність дітей раннього віку (від 1 року до 3-х років).

Шляхами потраплення вірусу є слизова оболонка тонкого кишечника, переважно 12-палої.

Розвивається лактозна недостатність. Розвивається секреторна діарея, яка приводить до зневоднення організму різного ступеня важкості.
Інкубаційний період триває від 1 до 7 днів. Початок захворювання частіше гостре, починається з підвищення температури тіла і  появи повторної або багаторазової блювоти та рясного водянистого стулу, що супроводжується бурчанням і болями в животі. Випорожнення рідкі, смердючі, жовто-зеленого кольору. Рідше зустрічається підгострий початок хвороби з підвищення температури тіла, діареї або блювоти і приєднання решти симптомів на 2-3 день хвороби.

З першого дня захворювання з'являються помірно виражені симптоми поразки респіраторного тракту – гіперемія слизової оболонки ротоглотки, закладенність носа, які тривають 3–4 дні.

Токсикоз помірний, важкість стану оцінюється в більшості випадків від легкої до середньо-важкої. Ознаками ротавірусної інфекції:

1. Характерна осінньо-зимова сезонність, епідемічна захворюваність, переважна захворюваність дітей раннього віку.
2. Характерні початкові симптоми - гострий початок, лихоманка, блювота з подальшим приєднанням діареї «секреторного» характеру.
3. Типове поєднання гастроентерітного та респіраторного синдромів з першого дня хвороби.

Орнітоз – це є інфекційне захворювання, спричинюється хламідіями, які передаються людині від птахів аерогенним шляхом; інкубаційний період триває один-три тижні. При орнітозі у людини, як правило, уражаються легені: розвивається картина вогнещивої, а потім і зливної пневмонії; спостерігаються явищами загальної інтоксикації.

 

Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Баннерная сеть BANNER.UAПогода Львові » Україна