Хламідіоз

Хламідіоз – це є поширене інфекційне захворювання, яке відноситься до сексуальних-трансмісивних хвороб.
Що таке хламідіоз ?
Серед статевих трансмісивних захворюван (СТЗ) хламідіоз є найбільш поширеним. В США, наприклад, щорічно реєструється 4 млн. нових випадків хламідійної інфекції, що в 50 раз перевищує кількість гонорейної та ВІЛ-інфекцій (по 80 тис випадків щорічно). 
Хламідії - мікроби з особливим циклом розвитку, які здатні розмножуватись в середині клітин організму і переходити в стійкі до дії різних факторів форми. У дорослих передача хламідійної інфекції відбувається, основним чином, статевим шляхом, однак можливе зараженння і через інфіковані предмети. Інкубаційний період захворювання 10-20 днів, проте через наявність безсимптомних форм , які складають до 70% у жінок і до 40% у чоловіків, час захворювання встановити практично не можливо, а більшість інфікованих вважають себе здоровими. 

Чим небезпечний хламідіоз ?
У жінок з запальними процесами матки та яєчників (ендометрити, аднексити і ін.), вагіни та шийки матки (кольпіти, цервіцити, ерозії шийки матки і ін.), частота виявлення хламідій складає більше 50%. Їх виділяють у 40% хворих гонореєю і трихомоніазом. Найбільш важким проявом хламідійної інфекції у жінок є сальпінгіти (запальні процеси маткових труб), які можуть приводити до таких важких ускладнень, як позаматкова вагітність та непліддя. В ряді випадків (до 40%) хламідійний сальпінгіт перебігає без скарг і виявляється тільки при обстеженні з приводу непліддя з використанням спеціальних методів. Серед неплідних хламідіоз виявляється у 50%. При неплідді, повязаному з непрохідністю труб, частота хламідіозу досягає 70%. У вагітних інфекція виявляетья в 10-15% випадків. Часто запальні процеси статевих органів супроводжують хламідійний уретрит та цистит . 

У мужчин уражується сечовивідний канал (уретрит), простата (простатит), яєчки та їх додатки (епідідиміт), пряма кишка (проктіт) і ін. органи. Як наслідок тривалої інфекції цих органів може виниктнути зниження статевої активності (імпотенція) або різкі зміни сперми - чоловіче непліддя, яке складає на сьогодні до 50% причин подружнього непліддя. 

Особливою клінічною формою хламідіозу є Хвороба Рейтера, яка характеризується трьома симдромами з ураженням очей (коньюктивіт), суглобів (артрит) і сечостатевих органів (уретропростатит). При цій хворобі можливе також ураження слизових та шкіри. 

Дуже небезпечним є хламідіоз під час вагітності. Плід може інфікуватись внутріутробно. Це є причиною невиношування (ранні та пізні викидні), багатоводдя, відставання в розвитку плоду і ін. патології. Новонароджені при проходженні через інфіковані родові шляхи матері часто заражаються хламідіями. При цьому у них виникають важкі ураження очей, дихальних шляхів, вух і ін. органів. 

Особливе значення має проблема сімейного хламідіозу. Захворювання може проявлятись у дітей і в більш старшому віці. Ураження сечостатевих органів за звичай не дає виражених скарг. Може спостерігатись пієлонефрит, запалення простати у хлопчиків, скарги на почервоніння, свербіж, слизово-гнійні виділення у дівчаток. Це диктує необхідність обстеження на хламідіоз дітей з вказаними скаргами, особливо, при виявленні хламідіозу у одного з батьків. 

Можливі захворювання дихальних шляхів та зіву і у дорослих в результаті орально-генітальних контактів. 
Симптоми
Більшість людей з хламідіозом не мають симптомів – 70% жінок та 40 % чоловіків. Тому вони довший час не знають що є інфікованими і є джерелом зараження інших.Якщо симптоми є, вони нічим не відрізняються від тих що є й при інших СТЗ. Відразу зверніться до лікаря , якщо з'явились печія, різі при сечовиділенні, незвичні виділення з вагіни або статевого члену , болі чи інші дизкомфортні явища в ділянці статевих органів. В жінок також можуть бути кровотечі в міжменструальний період , болі внизу живота, а також болі під час статевого акту, порушення менструального циклу – «затримки» . 

Чи потрібно тестуватись ?
Єдиний спосіб взнати чи маєте Ви хламідійну інфекцію – пройти лабораторне тестування. Так як хламідіоз є дуже поширеним, люди що живуть статевим життям повинні проходити обстеження щонайменше раз в рік, навіть якщо вони почувають себе здоровими.
Є багато методів визначення хламідійної інфекції - забір тампонами клітин з уретри та шийки матки для визначення збудника прямими методами та неінвазивні методи визначення стадії захворювання за наявністю та співвідношенням різних класів антитіл до хламідій в сироватці крові. Останній метод приносить більшу користь при хронічному, безсимптомному (латентному) перебігу та при локалізації процесу у важкодосягаємих для прямого обстеження місцях й тканинах (труби, яйники, ендометрій, простата, яєчки,верхні ділянки уретри). Звичайний мазок, який забирають для профілактичного гінекологічного дослідження не визначає хламідій. 

Лікування
Якщо Ви підозрюєте, що можете мати хламідіоз – відразу пройдіть тестування. Лікування на ранніх стадіях є набагато простішим і може запобігти розвитку незворотніх руйнівних наслідків у Вашому організмі. Пам'ятайте - кожна п'ята подружня пара в світі не має дітей і більша половина причин непліддя пов'язана з хламідіозом та його наслідками. 

Лікування хламідіозу, особливо його хронічних форм, є не завжди простим завданням. Крім антибіотиків при лікуванні використовуються препарати, які підвищують імунітет організму, рослинні препарати, вітаміни, засоби місцевого впливу, сучасні протигрибкові препарати та засоби, які відновлюють нормальну флору вагіни і кишківника. Слід враховувати, що при хронічному хламідіозі одного курсу лікування може виявитись недостатньо. Лікування обовязково повинно проводитись двома статевими партнерами, а контроль вилікування проводять не раніше, ніж через 3-4 тижні після його закінчення.

Якщо Ви вагітні? Вагітна жінка може передати хламідії дитині під час пологів. Хламідія може спричинити у новонароджених та грудних дітей захворювання очей, вуха, легенів. Доброю новиною є те , що вагітна жінка може приймати ліки для лікування хламідіозу та захистити свою дитину .
Застереження – вагітні жінки повинні приймати для лікування тільки ті ліки, які випише лікар. Деякі ліки є токсичними для плоду і тому, якщо Ви підозрюєте у себе наявність вагітності попередьте про це лікаря , щоб він підібрав безпечні ліки. Можливо Вам прийдеться пройти повторне тестування на предмет ефективності лікування. Що треба памятати під час лікування, Як розповісти «про це» партнеру, Як перебороти неприємні почуття та шість заповідей як залишитись здоровим - шукай поради в загальному розділі про СТЗ. 


 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Баннерная сеть BANNER.UA

Погода Львові » Україна

Проведите свой отдых в Грибовке.