Гепатит В

Гепатит В – це є вірусне захворювання з ураженням печінки.
Що таке гепатит В ?
Це дуже заразне вірусне захворювання з ураженням печінки. Протікає від безсимптомних до дуже важких форм з інкубаційним періодом до 6 місяців. Деяка частина населення може після клінічного видужання залишитись носієм на все життя, інфікуючи ближніх. У цих людей хронічне захворювання печінки може прогресувати з переходом в цироз та рак печінки. Шанс розвитку раку печінки є в 300 разів вищим у носіїв вірусу. 

Чому хвилюватись про гепатит В, якщо є такі "страшні" хвороби як СНІД ?
Гепатит є в 100 разів більш заразнішим ніж вірус ВІЛ. Він не має специфічного лікування, хоча існує ефективна вакцина для профілактики зараження. Наскільки поширений гепатит В серед населення ?За даними Центру по контролю захворюваності 240 000 американців щорічно захворівають на гепатит В. Один з двадцяти жителів цієї країни має шанс захворіти гепатитом за свого життя. 

Хто може заразитись гепатитом В ?
Кожен може мати це захворювання, але ризик зараження збільшується якщо ВИ : 

Статево активні 
Вживаєте наркотики і користуєтесь однією голкою
Практикуєте небезпечний секс
Працюєте в медицині і маєте контакт з кров'ю
Маєте/мали додаткових партнерів
Користувались медичними послугами в закладах де порушені умови стерилізації інструментів 
Маєте інше СТЗ
Живете з людиною хворою на гепатит 

Як інфікуються вірусом ?
Через незахищений статевий контакт, при контакті з інфікованою кров'ю та іншими рідинами організму (сечею, молоком, спермою). Вірус міститься в спермі, слюні, вагінальній рідині, тому заразитись можна при любому сексі (оральному, вагінальному, анальному

Контакт з кров'ю - якщо Ви мали контакт з кровю хворого - вірус може потрапити у Ваш організм через дрібні порізи шкіри, відкриті язвочки, зволожені місця ,якими є рот та вагіна. Рідко інфікують лікарі вводячи непротестовану кров або її компоненти. Заразитись можна також через спільну/чужу бритву, зубну щітку, на яких є невидимі залишки крові. Небезпечним є любе введення ліків/наркотиків спільними голками , проколювання вух, татуювання, голкотерапія, при недотриманні принципу одноразовості інструментарію або вимог його стерилізації. 

Які симптоми ?
У багатьох симптомів не має і вони вперше взнають що є носіями тільки по аналізу крові. У деяких людей з'являється жовтяниця шкіри та очей, сечі, розлади кишкового тракту, температура, загальна слабкість, втрата апетиту, суглобові болі 

Яке лікування та профілактика ?
Лікування не існує. Лікування препаратами високоактивного інтерферону (білка з противірусною дією) на сьогодні є експериментальне і дуже дороге. Єдиним засобом покращити стан хворого є дотримання спеціальної харчової дієти, направленої на відновлення та захист пошкоджених клітин печінки.

Якщо гепатит В виявили у Вашого партнера чи членів сім'ї , а у Вас ні - проконсультуйтесь з лікарем про неохідність імунізації (захисту) протигепатитною вакциною - три уколи з інтервалами. 

Якщо я вагітна ?
Якщо Ви є носієм вірусу гепатиту В і завагітніли, дитина може інфікуватись від Вас. Проконсультуйтесь з лікарем на рахунок необхідності здачі тесту на наявність в крові маркерів гепатиту В. Провакцинуйте дитину одразу після народження. Якщо Ви не інфіковані, краще буде провакцинуватись, щоб захистити себе й дитину.


 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Баннерная сеть BANNER.UA

Погода Львові » Україна

Проведите свой отдых в Грибовке.