Кондиломи (папіломи)

Кондиломи (папіломи) – це є захворювання, яке передається статевими шляхами, збудником якого є вірус папіломи (бородавки).


Що таке ВПЛ (Вірусні папіломи людини)?
ВПЛ назва групи вірусів до якої входить 70 різних типів. Деякі з них викликають появу бородавок на руках або ступнях, а інші на статевих органах. Однак, в значної частини людей не має видимих утворів і вони навіть не знають, що є інфікованими. 

Як виглядають статеві бородавки ?
Це множинні нарости у вигляді потовщень шкіри в ділянці статевих губ, вагіни, отвору прямої кишки, шийки матки, а в чоловіків на статевому члені, калитці, промежині та бедрах. Вони бувають виступаючими або плоскими, одинарними або множинними, малими або великими.

Деякі, зливаючись, нагадують за формою головку кольорової капусти. Деколи зміни шкіри є настільки малими, що діагностувати їх може тільки лікар з допомогою спеціальних інструментів - "мікроскопічні бородавки".

В інших випадках, ВПЛ можуть жити в шкірі взагалі не утворю-ючи ніяких змін - субклінічна ВПЛ-інфекція. 

Хто може заразитись бородавками або ВПЛ ?
ВПЛ-інфекція може уражувати статево активних осіб любої статі, віку, сексуальної орієнтації, раси та соціального становища. Рідко дитина може інфікуватись від матері під час пологів. 

Як передаються бородавки або ВПЛ ?
ВПЛ поширюються через прямий контакт зі шкірою інфікованої людини під час вагінального, орального чи анального сексу. Бородавки на руках викликаються іншими типами вірусів і контакт з ними не викликає виникнення бородавок статевої локалізації.

Час інкубації тривалий і складає від декількох тижнів до декількох місяців на момент їх появи після статевого контакту або бородавки не з'являються на шкірі взагалі. Внаслідок цього важко встановити коли та від кого Ви заразились бородавками. Дуже мало відомо про передачу інфекції при субклінічній формі, хоча вважається що вона є менш заразною. 

Як взнати чи я інфікований/а ВПЛ ?
Часом це важко встановити. Можна не бачити бородавок, якщо вони є у вагіні чи шийці матки, в прямій кишці. Часто вони плоскі та тілесного кольору. Дуже рідко вони супроводжуються такими симптомами як свербіння, біль або кровоточивість.
Деколи ненормальний цитологічний (профілактичний онкологічний) мазок із каналу шийки матки при гінекологічному огляді є застереженням про можливу наявність ВПЛ-інфекції. 

Відвідайте лікаря, якщо : 

Ви помітили любі незвичні вирости, шкірні зміни на або довкола статевого члену, вагіни, статевих губ або прямої кишки, незвичне свербіння, біль або кровоточивість в цих ділянках 

Ваш статевий партнер повідомив, що має статеві бородавки. 

Як діагностують статеві бородавки ?
Ви можете перевірити себе і партнера самостійно. Проте краще це зробить професійний лікар, який має досвід діагностики. Для цього в клініках підозрілі ділянки змазують розчином оцтової кислоти під впливом якої ненормальні (інфіковані) ділянки стають білими і краще видимими в збільшувальній лінзі або кольпоскопі. Це не є специфічний тест, проте він з успіхом викорис-товується для діагностики ВПЛ-інфекції шийки матки. На субклінічну інфекцію може вказати змінений цитологічний(онкологічний) мазок або спеціальні генетичні методи визначення збудника в надмалих кількостях. 

Як лікуються статеві бородавки ?
Існує дуже багато способів лікування. Стратегія Центру по контролю захворюваності США наступна: 

Метою лікування є позбавлення видимих бородавок та симптомів. Серед існуючих на сьогодні методів не має єдиного кращого за інші і універсального для всіх випадків.

0,5% розчин /крем Подофілотоксину та крем Іміквімод (Imiquimod) використовуються самим пацієнтом для лікування зовнішніх бородавок. Вони є простими для застосування та безпечними.

Кріотерапія (деструкція бородавок рідким азотом), нанесення Подофіліну та Трихлооцтової кислоти проводяться тільки досвідченим лікарем.

Лазаротерапія (випалювання) та електрохірургія (вирізання) бородавок мають ту перевагу, що позбутись бородавок можна за один візит, однак лікар має мати достатній досвід.

Антивірусний препарат Інтерферон часом використовується, проте інші види терапії є дешевшими і дають той же ефект при менших явищах дизкомфорту під час лікування.

При виборі способу лікування враховуюь такі фактори як розмір, розміщення, кількість та зміни бородавок, зручність, вартість, побічні ефекти лікування та досвід лікаря. 

Чи можна вилікуватись від статевих бородавок ?
Процес лікування може бути неприємним як для хворого, так і для лікаря. Середньостатистичному пацієнту потрібно в більшості випадків прийняти декілька різних курсів лікування. Не один зі способів не гарантує 100% позбавлення інфекції, так як вірус може зберігатись в довколишній тканині в малих кількостях і в неактивному стані. Ось чому в деяких випадках бородавки можуть відновитись через місяці або роки після лікування. 

Який зв'язок між ВПЛ, Статевими бородавками та раком ?
Рак шийки матки викликають інші типи вірусів ВПЛ, ніж ті, що викликають статеві бородавки. Але жінки з бородавками, як і ті що їх не мають, повинні проходити щорічно онкологічне цитологічне обстеження - воно є найкращим захистом від раку шийки матки. Цитологічний мазок виявляє появу нетипових клітин на поверхні шийки матки. Рак майже завжди можна попередити з допомогою ранньої діагностики та лікування цих змін. 

Як впливають ВПЛ, Статеві бородавки на вагітність ?
Під час вагітності внаслідок гормональних змін бородавки можуть збільшуватись в кількості і розмірах, кровити, затруднити роди. Дуже рідко дитина може мати бородавки в гортані. Попередьте Вашого гінеколога, що Ви або партнер мали/маєте статеві бородавки. 

Як запобігти зараженню ВПЛ (Статевими бородавками) ?
Дивись шість заповідей в загальній інформації про СТЗ. 

Чи є нормальними мої переживання та страх щодо наявності бородавок ?

Так. Деякі люди почуваються дуже пригніченими, мають почуття стиду, вини, меншої сексу-альної привабливості або й злості на партнера, хоча й практично невідомо коли і від кого вони отримали вірус. Вони живуть в страху що інфекція викличе рак. Це нормально мати такі почуття, проте щоб позбутись їх пам'ятайте : 

Статеві бородавки можна контролювати?

Рак шийки матки, найбільш серйозний наслідок пов'язаний з ВПЛ, легко попередити шляхом проходження регулярних гінекологічних обстежень, здачі цитологічних мазків та вчасного лікування початкових змін.

Інформація про ВПЛ допоможе Вам розуміти й керувати інфекцією.

Ви не одні. Встановлено, що мільйони американців мають ВПЛ інфекцію і для більшость це незначна проблема.

 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Баннерная сеть BANNER.UA

Погода Львові » Україна

Проведите свой отдых в Грибовке.