Інсектна алергія |
Інсектна алергія – алергічні реакції, які виникають після укусів комах. Укуси можуть викликати місцеву алергічну реакцію, системні алергічні реакції (кропив’янка, ринорея), анафілактичний шок. Початок весни являється періодом, коли всі комахи розпочинають активне життя. Загалом вони не докучають, проте бувають і різні ситуації, коли люди страждають від алергічних реакцій після укусів і ужалелень осами, бджолами, шершнями і іншими. Після таких реакцій, існує небезпека у швидкому і непередбачено розвитку стану людини, який може, безперечно, бути вкраї негативним для її життя. Потрібно пам’ятати, що кожного року через інсектну алергію буває багато летальних випадків, а наприклад, по цій же проблемі у США помирають по 50 осіб на рік.
Шлях потраплення такого алергена в організм: • з отрутою при ужаленнях, При потрапленні алергену в організм можна спостерігати ранню реакцію (яка може розпочатись негайно або протягом першої години від моменту вжалення) і пізню реакцію (від наступних 6 – 12 годин). Варто знато, що чим раніше реакція розпочне розвиватись, то таким чином, вона буде важче протікати.
Ранні реакції відповідно до їх складності протікання можна поділити на декілька стадій: 1) 1 стадія вважається легкою до переносимості такої алергії і може супроводжуватися свербіжем, набряком шкіри і слизових оболонок (горла та язика), кропив'янкою, а також можливі і додаткові симптоми загального характеру, а саме: підвищення температури тіла, жар, збудження або млявість, запаморочення і слабкість.
Способи та поради уберегтися від інсектної алергії: • Не користуватися кремами, лосьонами до тіла, парфумами, які мають сильний запах.
Діагностика: 1) огляд лікаря;
Консультації: отоляринголога,
Лікування: • амбулаторне,
Tags:
|