Інсектна алергія

Інсектна алергіяІнсектна алергія – алергічні реакції, які виникають після укусів комах. Укуси можуть викликати місцеву алергічну реакцію, системні алергічні реакції (кропив’янка, ринорея), анафілактичний шок.

Початок весни являється періодом, коли всі комахи розпочинають активне життя. Загалом вони не докучають, проте бувають і різні ситуації, коли люди страждають від алергічних реакцій після укусів і ужалелень осами, бджолами, шершнями і іншими.

Після таких реакцій, існує небезпека у швидкому і непередбачено розвитку стану людини, який може, безперечно, бути вкраї негативним для її життя.

Потрібно пам’ятати, що кожного року через інсектну алергію буває багато летальних випадків, а наприклад, по цій же проблемі у США помирають по 50 осіб на рік.

 

Шлях потраплення такого алергена в організм:

• з отрутою при ужаленнях,
• зі слиною при укусах комах,
• у інгаляційний спосіб при попаданні лусочок тіл і метаболітів комах,
• при вживанні різноманітних продуктів, заражених комахами, а також через шлунково-кишковий тракт при проковтуванні частинок тіла комах,
• при здійсненні контакту.

При потрапленні алергену в організм можна спостерігати ранню реакцію (яка може розпочатись негайно або протягом першої години від моменту вжалення) і пізню реакцію (від наступних 6 – 12 годин). Варто знато, що чим раніше реакція розпочне розвиватись, то таким чином, вона буде важче протікати.

 

Ранні реакції відповідно до їх складності протікання можна поділити на декілька стадій:

1) 1 стадія вважається легкою до переносимості такої алергії і може супроводжуватися свербіжем, набряком шкіри і слизових оболонок (горла та язика), кропив'янкою, а також можливі і додаткові симптоми загального характеру, а саме: підвищення температури тіла, жар, збудження або млявість, запаморочення і слабкість.
2) 2 стадія характеризується попередніми симтомами у поєднанні із появою спазмів гладкої мускулатури внутрішніх органів, тобто, іншими словами це – блювота, нудота і утруднене дихання (а в деяких випадках у жінок можуть бути болі в низу живота, а також кров'янисті виділення).
3) На 3 стадії можлива поява - анафілактичного шоку (рвота, запоморочення, опущення артеріального тиску, задушливість).

Що ж відноситься до пізніх реакцій то вони можуть супроводжуватися ураженням нервової системи та інших побічних прояви.

 

Способи та поради уберегтися від інсектної алергії:

• Не користуватися кремами, лосьонами до тіла, парфумами, які мають сильний запах.
• У приміщеннях користуватися спеціальноми засобами від комах.
• Не ходити босими по траві.
• В авто, перед поїздкою потрібно оглянути чи немає там комах.
• Уникати різких рухів, коли комаха є недалеко.

У разі, коли комаха все таки ужалила, то потрібно діяти швидко і тому перш, за все потрібно витягнути жало, якщо воно лишилось у шкірі, а також задля запобігання розповсюдження отрути потрібно наложити джгут і добратись до лікарні.

 

Діагностика:

1) огляд лікаря;
2) при необхідності будуть проведені лабораторні дослідження (наприклад: ЗАК, ІДК, БАК, шкірний тест з інсектними, неінфекційними алергенами, внутрішньошкірне титрування з інсектними алергенами, а також за необхідності інші додаткові);
3) інструментальні обстеження, які проводяться за показаннями, наприклад: R-графія ОКГ, ЕКГ.

 

Консультації:

отоляринголога,
хірурга,
дерматолога,
ревматолога.

 

Лікування:

• амбулаторне,
• Дотримання дієти, виключення харчових алергенів,
• Медикаментозне лікування при назначенні лікарем в залежності від набряку. В загальному лікування буде проводитись за допомогю антигістамінними преператами та мазями.

 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Баннерная сеть BANNER.UAПогода Львові » Україна

Проведите свой отдых в Грибовке.