Алергічний кон’юктивіт

Алергічний кон’юктивіт це алергічне запалення кон’юктиви очей, зумовлене контактом з причинним алергеном.

Це алергічне захворювання супроводжується почервонінням і набряклістю повік, свербіжем, сльозоточивістю і вразливість на світло. Зазвичай, уражуються обидва ока одночасно і при важких випадках через сильний набряк око може повністю закритися.

кон’юктивітМожливі є такі випадки, що прояви симптомів алергічного кон'юнктивіту є настільки значними, що вони можуть заважати звичайному ритму життя, порушують сон та активність. Симптоми алергічного кон'юнктивіту з'являються після контакту з алергеном вже через кілька хвилин (максимально до 12 годин).

Потрі бно пам’ятати, що потирання очей тільки збільшують прояв симтомів. Необхідно пройти обстеження у лікаря та курс лікування.

 

Причинними факторами появи алергічного кон’юктивіту можуть бути алергени:

- пилкові,
- побутові,
- вірусні,
- косметичні,
- медикаментозні,
а також носіння лінз та оправи окулярів.

Окрім зазначених алергенів потрібно також враховувати деякі інші чинники, які можуть влинути на зародження такого дискомфортного самопочуття, а саме:

- протяги,
- паління,
- алкоголь,
а також пориви вітру, що підіймає вуличний пил.

Незважаючи на все, потрібно завжди дотримуватися гігієни у повсякденні та здорового способу життя. Швидкий плин часу, деколи, змушує відкласти прибирання вдома на інший раз, а тим самим ми провокуємо алергени підібратись до нас ближче. Важливим є зазначити про пух та пір’я, які можуть бути у подушках – вони вважаються серйозним алергеном, адже це найкраща оселя для мікроорганізмів та кліщів.

Існують певні поради, фактори ризику та способи вберегтися від алергічного кон’юктивіту, при дотриманні яких можна уникнути неприємного відчуття: перш за все – це спадковість такого захворювання, про нього потрібно пам’ятати та оберігатись; використання контактних лінз можуть створюють такий дискомфорт і тому оптимальним варіантом буде повернутись до окулярів; використання косметики - має бути ретельно підібране; зловживання у прийманні лікарських препаратів.

 

Діагностика:

1) Огляд лікаря-офтальмоолога, та за необхідності консультація у лікаря-алерголога, в той же час, обов’язково потрібно повідомити про всі скарги, відчуття;

2) При необхідності будуть проведені лабораторні дослідження (наприклад: БАК, ІДК, Цитологічне дослідження виділень з ока і мазків з кон’юктиви, та ін.);

3) Інструментальні обстеження, які проводяться для виявлення алергена та підтвердження симтомів, наприклад: шкірні тести з алергенами, провокаційні кон’юктивальні тести (сльозотеча, свербіж, ...), та інші.

 

Лікування:

• Виключити контакт із специфічним алергеном (домашній пил, харчові продукти,...).
• При наявності харчового алергена – потрібно дотримуватися гіпоалергенної дієти.
• Медикаментозне лікування при назначенні лікарем.
• Фізіопроцедури (носіння світлозахисних окулярів).
• Санаторно-курортне лікування – під час ремісії.

 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Баннерная сеть BANNER.UA



Погода Львові » Україна

Проведите свой отдых в Грибовке.