Кропив’янка |
Кропив’янка – це є захворювання з характерними шкірними елементами (пухирями) і сильним свербіжем. Кропив’янку поділяють на два види: гостру (менше 6 тижднів, яка закінчується виздоровленням і не потребує додаткових обстежень) і хронічну (більш ніж 6 тижднів). При довгому перебігу цього виду шкірного захворювання може розвинутися ангіоневротичний набряк або як ще його називають набряк Квінке (це є досить щільний набряк глибоких пластів шкіри без вираженого свербіжу). Переважно кропив’янка у дітей з’являється на фоні харчової алергії і має гострий характир, але потрібно знати, що її симптоми можуть виникнути через алергію на певні лікарські препарати, побутового пилу, алергію на комах із жалом, цвітіння рослин і дерев, хімічні засоби, косметичні засоби, а також наявність глистів. У дорослих все по-іншому, адже кропив’янка появляється, зазвичай,хронічна і має характер неалергічної, тобто не залежить від певних алергенів. Причинами наявності такого типу кропив’янки мужуть бути проблеми із шлунково-кишечним трактом, ендокриної системи. Важливим є зазначити, що зустрічаються і інші види кропив’янки, а саме: контактна, механічна, чи охолодження, та ін.. При розвиненні набряку Квінке, це супроводжується із набряканням повік, язика, губ і деколи горла. Під час такого набряку розвивається захриплість, важкістю дихання.
Симптомами кропив’янки є: • висип, який нагадує сліди жалення копивою чи укусів комарів із наступним утворенням міхурів,
Діагностика: 1) огляд лікаря;
Консультацію обов’язково пройти у алерголога, а також за необхідності у: • гінеколога, Лікування:• Виключити контакт із специфічним алергеном (за необхідності - палатний)
Tags:
|