Що таке безпліддя?

Народження дитини – одна з найщасливіших подій для кожної сім‘ї, проте інколи така бажана та очікувана подія чомусь не настає. В даному випадку йде мова про можливе безпліддя.

Сім‘я вважається безплідною, якщо вагітність не наступає при регулярному статевому житті протягом року, без використання контрацепції (регулярним вважається статеве життя не рідше 4-ох разів на місяць. За даними спеціалістів, в 30% подружніх пар вагітність наступає в перші 3 місяці, в 60% - протягом наступних 7-и, а в решти 10% - протягом останніх 11-12 місяців після початку регулярного статевого життя.

Частота безпліддя в сім‘ї, згідно даних коливається від 10-15% до 18-20%, причому в третині випадків дітородна функція знижена у обидвох партнерів.

Причиною безпліддя може бути стан здоров‘я як жінки, так і чоловіка, або обидвох.

Якщо вагітність не наступає у зв‘язку з проблемами в здоров‘ї жінки, то в такому випадку це жіноче безпліддя. Якщо в жінки не було жодної вагітності, то безпліддя вважається первинним. Якщо ж була хоча б одна вагітність (не залежно від того, чим вона завершилася – пологами, перериванням вагітності, самовільним викиднем чи позаматковою вагітністю), а потім при регулярному статевому житті (без використання контрацепції) протягом одного року вагітність не наступає, то йде мова про вторинне безпліддя.

Якщо вагітність не наступає у зв’язку з тим, що певні порушення є в організмі чоловіка, то в такому випадку це чоловіче безпліддя. Чоловіче безпліддя також буває первинним і вторинним.

При поєднанні чоловічого та жіночого безпліддя – місце має комбінована форма.

В 10 % випадків може йти мова про ідіоматичне безпліддя – безпліддя без причини, коли і в дружини, і в чоловіка немає вагомих причин ненастання вагітності.

Безпліддя – це не самостійна хвороба, а прояв різних порушень та захворювань. Тому важливо знати як влаштована дітородна система чоловіка та жінки і які шляхи настання вагітності.

 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Баннерная сеть BANNER.UA

Погода Львові » Україна