Повідомлення
  • Please enter your Disqus subdomain in order to use the Disqus Comment System! If you don't have a Disqus.com account register for one here

Custom Tags Cloud

PHP Module

СТАДІЇ ЗАПЛІДНЕННЯ

Зародження нового життя – велике диво природи та її велике таїнство. Скільки не намагаються зрозуміти люди, як відбувається і від чого залежить зачаття, все одно інколи трапляються речі, які випадають з загальної статистики. Тому давайте просто трішки торкнемося цього воістину фантастичного процесу – зачаття дитинки.

Ось так виглядає жіноча статева клітина, яка чекає свого єдиного сперматозоїда.

bread

Жіноча яйцеклітина

bread

Яйцеклітина на голці

Перший етап – дозрівання фолікулів у яєчниках жінки. Фолікули - це маленькі рідинні бульбашки, що містять ооцити (яйцеклітини), розміри фолікулів збільшуються по мірі того, як ооцити дозрівають. При нормальному менструальному циклі лише один єдиний фолікул дозріває кожного місяця. Коли цей фолікул досяг діаметру приблизно 2 см, він розривається і вивільняє ооцит: цей процес називається овуляцією. 

Для того, що б процес запліднення стався, необхідно, що б в організм жінки потрапило 60-100 млн. чоловічих клітин. Інакше ймовірність зачаття знижується. Як відомо, існує всього 2 типи сперматозоїдів залежно від статевої хромосоми, що міститься в них: Y - несе чоловічу інформацію і Х - з жіночим набором.

Після овуляції яйцеклітина переміщується в маткові труби, де і відбувається "доленосна зустріч".

bread

Процес запліднення

bread

Проникнення сперматозоїда

Отже, статеві клітини батьків злилися воєдино

Потім, протягом 3 днів, відбувається інтенсивне дроблення зародка і одночасне переміщення його по матковій трубі в порожнину матки.

bread

Запліднена яйцеклітина

Після 24 годин відбувається перше дроблення зиготи і з однієї клітини утворюються дві.

 

bread

2 доби

Дроблення відбувається асинхронно: утворюється то парне, то непарне число клітин. Потім інтенсивність і темпиподілу наростають.

bread

Ембріон людини на 3 день після запліднення,72 години

При переміщенні з маткових труб до матки на ембріон чекає перше випробування. Якщо внаслідок попередніх запальних захворювань жіночих статевих органів, абортів, аномалій розвитку матки і інших причин сповільнена перистальтика маткових труб, може виникнути позаматкова вагітність. У жінок з гормональними порушеннями і вадами розвитку матки може перистальтика труб навпаки прискорюватися і тоді зародок потрапляє в матку раніше потрібного терміну, коли він ще не готовий до імплантації. В такому разі вагітність не наступає.

Після запліднення зародок 6 дня розвитку (3 дні в маткових трубах + 3 дні в порожнині матки до імплантації) існує як би поза зв'язком з матір'ю, харчуючись за рахунок тих речовин, які були накопичені в яйцеклітині. Якщо в цей період відбуваються будь-які порушення в розвитку ембріона, які можуть бути спричинені різними факторами, то вагітність не продовжується, і настає звичайна менструація.

У такому вигляді зародок потрапляє в матку, де відбувається процес імплантації.

bread

Це бластоциста.

З моменту імплантації (вживлення в порожнині матки) починається новий етап в житті зародка. На сьомий день вагітності зовнішній шар зародка (трофобласт) починає продукувати гормон – хоріонічний гонадотропін (ХГ). Саме цей гормон дає організму матері інформацію про те, що настала вагітність, і спонукає організм до перебудови. Для нормального розвитку зародка так само важливими є гормони, які починають вироблятися в другу фазу менструального циклу. Тому, якщо у жінки є недостатність другої фази через гормональні порушення, вади розвитку, інфантилізм, запальні захворюванні в ендометрії не відбувається накопичення необхідних для живлення зародка речовин. Це може привести до загибелі зародка. Кожна друга жінка втрачає вагітність на цій стадії її розвитку, навіть не знаючи, що було зачаття, і вона могла мати дитя.

bread

Підготовка до імплантації 5 день

bread

Процес імплантації

bread

Імплантація завершена 8 день

Тепер Ви розумієте, наскільки актуальними є для дитини саме перші тижні вагітності, наскільки все крихко і складно. Ви ще не упевнені в своїй вагітності, а у зародка вже б'ється серце.