Цитологічні дослідження

Цитологічне дослідження засноване на вивченні за допомогою мікроскопа особливостей будови клітин, клітинного складу органів тканин, рідин організму людини і тварин у нормі і при патологічних процесах. Цитологічні дослідження широко застосовуються в біології для вивчення закономірностей будови і життєдіяльності клітини, а в медицині - для діагностики різних захворювань.

Розрізняють цитологічне дослідження так званого ексфоліативного матеріалу (харкотиння, сеча, сік передміхурової залози, змиви з різних органів під час ендоскопії, а також з шийки та порожнини матки, виділення з молочних залоз, зіскрібки і відбитки з ерозірованних або виразкових поверхонь, свищів, ран, рідину з суглобових і серозних порожнин, цереброспінальна і амніотична рідина); пунктатів (матеріалу, отриманого при аспіраційній діагностичній пункції, переважно тонкою голкою) і відбитків з віддалених тканин, наприклад поверхні свіжого розрізу оперативно віддаленої або взятої для гістологічного дослідження тканини.

За допомогою цитологічного аналізу оцінюють стан епітелію, мезотелію і ступінь його проліферації; гормональну активність у жінок; контролюють ступінь пошкодження пухлинних клітин при лікуванні злоякісних пухлин, зміни гормонального статусу під впливом гормональної терапії, стежать за динамікою загоєння ран та ін. Широко застосовують під час операцій для термінового вирішення діагностичних завдань (встановлення природи патологічного процесу, виявлення метастазів пухлини або її проростання в навколишні тканини, наявності клітин пухлини в краях операційного розрізу та ін). Особливо велике значення такого дослідження при необхідності аналізу пухких, що кришаться мас, кісткових і звапнілих тканин,  не придатних для термінового гістологічного дослідження.

Очікуваний результат цитологічного дослідження залежить від того, наскільки правильно отриманий матеріал (безпосередньо з ділянки ураження або поблизу нього, з ділянки некрозу, крововиливи і т.д.). У багатьох випадках лікар-цитолог особисто бере участь у проведенні пункцій та інших маніпуляцій, спрямованих на отримання матеріалу для цитологічного дослідження.

Основні цитологічні дослідження:

 

 1. Аналіз калу на лямблії
 2. Аналіз калу на яйця гельмінтів (глистів)
 3. Кольпоцітограмма
 4. Копрограма (аналіз калу)
 5. Мікроскопія секрету простати
 6. Мікроскопія урогенітального мазка (жінки)
 7. Мікроскопія урогенітального мазка (чоловіки)
 8. Паразитарні грибки
 9. Зіскоб на демодекс
 10. Зіскоб на ентеробіоз
 11. Спермограма
 12. Уролейкограма
 13. Цитоморфологічне дослідження епітелію
 14. Цифрова мікрофотографія зразка
 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Баннерная сеть BANNER.UA

Погода Львові » Україна

Проведите свой отдых в Грибовке.