Герпес (на губах, на геніталіях)

Герпес (на губах, на геніталіях) – це є вірусні хвороби, що спричиняються вірусами герпеса, характеризується висипом згуртованих дрібних пухірців на шкірі, слизових оболонках.
Що таке герпес ? Вірус простого герпесу (ВПГ або HSV, англ.) спричиняє появу болючих дрібних пухирців (везікул) на губах , слизових рота, очей (оральний герпес) або на статевих органах (статевий герпес). Є два типи вірусу простого герпесу: HSV-1 є причиною орального, а HSV-2 - генітального (статевого) герпесу. Але кожен з типів може інфікувати обидві ділянки і тому поділ вірусів на типи з клінічної сторони значення не має. 

Симптоми Раптове періодичне висипання множинних дрібних пухирців (везикул) з прозорою рідиною в ділянці статевих органів, губ та слизової рота, які тріскаючи залишають довго заживаючі виразки
Почервоніння, печія, біль та свербіння в навколишній ділянці 
Збільшення довколишніх лімфовузлів 
Підвищення місцевої та загальної температури 
Як часто зустрічається герпес ? 
Герпес є дуже поширеною і за звичай легкою інфекцією. Встановлено, що 20-25 % дорослого населення США інфікована статевим герпесом, а 80-90% мали зустріч з оральним герпесом . Проте приблизно дві третини з цього числа не знають що є інфікованими, так як ніколи не мали симптомів або вони були настільки слабкими, що пройшли незауваженими. 

Чи є герпес небезпечним ?
Спалахи герпесу є дизкомфортним, проте рідко серйозним в медичному плані станом. Як і при інших вірусних захворюваннях повної ліквідації віруса та вилікування досягнути неможливо, проте прийом протигерпетичних засобів прискорює загоєння уражень, зменшує інтенсивність симптомів, попереджує виникнення повторних спалахів (зменшує їх кількість). Однак більшості людей з герпесом лікування не потрібне і для них важливішою є психологічна проблема - суспільний "ярлик" герпесу як статевого захворювання. 

Як передається герпес ?
Більшість часу вірус "ховається" в неактивному стані в нервових вузлах спинного мозку. В цей час заразитись герпесом неможливо. Під час активної фази (реактивація, загострення, рецидив), яка триває від 6 до 20 діб вірус мігрує з вузлів по нервовим провідним шляхам на поверхню шкіри і слизових, де він є в пухирцях (везікулах) в інфекційному стані і звідки може передатись іншим при статевих контактах, поцілунках, оральному сексі. 

В невеликому проценті випадків передача вірусу може відбутись і поза спалахами в безсимп-томний період через міграцію вірусу на поверхню шкіри в такій малій кількості, яка не викличе типових для герпесу симптомів (пухирців, печії, свербіння, ерозій). 

Як запобігти зараженню герпесом ?
Якщо Ви живете статевим життям з людиною в якої є герпес, ризик заразитись ніколи не буде нульовим. Проте наступні рекомендації значно зменшать ризик:

Старайтесь не займатись сексом під час спалахів. В цей період герпес є найбільш заразним . Деякі пари роками не інфікують один одного обмежуючись в сексі в час наявності симптомів. 

Постійне використовуйте презервативи в період між спалахами. Презерватив хоча й не дає 100% захисту, так як вірус може бути на ділянках шкіри невкритих ним, однак захищає /вкриває майже всі можливі місця передачі. 

Лікування ? Якщо застосовувати щоденно, антивірусна супресивна терапія допомагає запобігти спалахам та появі віруса на шкірі.Застосування протигерпетичної вакцини дає аналогічний ефект. 

Які знання про герпес в мого партнера ?
Люди з різним рівнем знань з цієї проблеми мають різну уяву про небезпеку герпесу і тому краще прямо запитати Вашого партнера що він знає про герпес. Більшість людей важче переносять соціальний та емоційний стрес викликані герпесом, ніж фізичні ураження від дії самого вірусу. 

Наше суспільство ще й досі зберігає пуританське ставлення до СТЗ і тому багато людей соромляться і самоізолюються після діагностування у них герпесу. Це вносить дизгармонію в статеві стосунки між партнерами. З часом та отриманням вірної інформації більшість людей пристосовуються жити з цією інфекцією. При цьому фізичні прояви рецидивів мають вигляд від невідчуваємих хворим станів з виділенням вірусу до декількох спалахів-загострень на протязі року. За звичай, кількість спалахів в перший рік після зараження є набагато більшою, ніж в наступні роки. 

Чим небезпечний герпес партнера для мене ?
Якщо Ви маєте статеві відношення з особою, яка має герпес, Ви мусите також пам'ятати і про ризик заразитись й тому дотримуватись основних принципів профілактики зараження, вказаних вище.

З другого боку, якщо в минулому Ви мали декількох партнерів, Ви самі можете бути інфіковані вірусом і навіть не знати про це. Через наявність безсимптомних форм важко встановити коли і від кого відбулось зараження і якщо Ви мали секс з Вашим партнером, можливо що він отримав герпес від Вас. 

Якщо Ви хочете знати чи маєте статевий герпес, здайте аналіз крові на HSV-2, бо НSV-1тест може бути позитивним як при лицевій, так і статевій локалізації. 

Вагітність і герпес
В рідких випадках герпес може передатись від вагітної мами до новонародженого під час пологів з серьозними наслідками для дитини. Переважно це може статись, якщо жінка вперше заразиться герпесом в останні тижні вагітності - тому, якщо Ви вагітні, використовуйте презервативи або відмовтесь від сексу в цей небезпечний період аж до народження дитини.

Жінки, які мали герпес до вагітності (наявність захисного рівня антигерпетичних антитіл за тестом крові) мають дуже низький ризик передачі віруса дитині. Це підтверджує медична статистика: приблизно 20%-25% вагітних мають статевий герпес, але менш ніж 0.1% новонароджених має герпетичну інфекцію. 

Яку роль грає герпес у взаємовідношеннях ?
Якщо Ви піклуєтесь про партнера і хочете мати з ним/нею інтимні стосунки, герпес не повинен стояти між вами на заваді. Подружні пари успішно живуть з ним роками. В більшості випадків це тільки незначна незручність.

Герпес просто вносить деякі корективи в статеве життя пари, такі як утримання від статевого життя під час спалаху. Для більшості це всього декілька разів на рік. Тому просто запитайте свого партнера як часто в нього бувають рецидиви, щоб знати чого очікувати.

Навіть в період між спалахами (рецидивами) вживайте презервативи для кращого захисту

Чесно й відкрито переговоріть з партнером щодо наявності у Вас (чи у нього) герпесу, щоб разом розробити стратегію захисту один одного від зараження. Ваш партнер має почуватись комфортно і мати психологічну довіру, щоб повідомити, що він/вона відчуває симптоми наближення чергового спалаху (рецидиву). Ваші відношення тільки покращаться від відвертої розмови і встановлення взаємодовіри.

З другого боку, якщо Ви не впевнені як розвинуться відношення від повідомлення про наявність у Вас герпесу або якщо Ви, в свою чергу, боїтесь заразитись від партнера, що недостатньо відкритий зі свого боку - утримайтесь від статевого зв'язку на деякий час. Пізнайте краще свого партнера і дайте час для психологічної адаптації з думкою про життя з герпесом. Не приймайте швидких та необдуманих рішень.


 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Баннерная сеть BANNER.UA

Погода Львові » Україна

Проведите свой отдых в Грибовке.