Дієта Монтіньяка |
Культ краси | 14. Лип. 2010 | Фото: Культ краси Працюючи представником американської фармакологічної фірми в Парижі, Мішель Монтіньяк змушений був постійно водити гостей фірми, що приїздили до Парижу, в кращі ресторани міста, через що дуже скоро сильно погладшав. Безуспішно випробувавши десятки різних дієт, Монтіньяк розробив власну систему, яка згодом стала справжньою класикою дієтології ХХ століття. Доктор Монтіньяк проголосив революційний принцип: «Їж, щоб схуднути». Монтіньяк заявив, що їсти потрібно з задоволенням, не голодувати і не обмежувати себе в кількості їжі, головне, правильно вибирати продукти, щоб контролювати роботу підшлункової залози. Щоб зрозуміти принцип дії дієти Монтінька, потрібно звернутися до такого базового поняття в дієтології як глікемічний індекс. В нашому організмі щодня виробляється дуже важливий гормон - інсулін. Його вироблення є реакцією на підвищення рівня цукру в крові. Саме гормон інсулін перешкоджає розщепленню жирів в організмі. Чим вищий рівень цукру в крові, тим більше інсуліну виробляється, тим активніше в організмі йде процес відкладення жирів. Щоб контролювати цей процес, доктор Монтіньяк, запропонував використовувати поняття глікемічного індексу для схуднення. Глікемічний індекc показує, як швидко підвищується рівень цукру в крові після вживання того чи іншого продукту. Чим вищий глікемічний індекс, тим гірше для нашої фігури. Тому в своїй системі живлення Монтіньяк радить обирати їжу з низьким глікемічним індексом. Зокрема, щоб схуднути, треба їсти продукти, з глікемічним індексом не вище 55.
Замість цього варто вибирати зернові грубого помолу, боби, сочевицю, а також більшість фруктів і овочів: салат, зелена квасоля, цибулю-порей і т.д. Саме продукти з низьким глікемічним індексом дозволяють підтримувати низький рівень цукру в крові, завдяки чому інсулін буде вироблятися в оптимальній кількості. Курс Монтіньяка розділений на дві стадії: зниження ваги і підтримка її на досягнутому рівні. Перша фаза дієти виключає з меню продукти, глікемічний індекс яких вище +55. Доведеться забути про такі продукти як картопля, хліб, борошняні вироби, макарони, рис, сир, йогурти, масло, маргарин, банани, диня, морозиво і цукор у будь-якому його вигляді. Можна їсти тільки хліб з борошна грубого помолу, також як і макаронні вироби - тільки з борошна грубого помолу. Можна приготувати рис, але тільки неочищений або дикий. Дозволяється їсти бобові, наприклад, горохове пюре, сочевицю, страви з квасолі лобіо, цимес. Можна їсти м'ясо, яйця, рибу, морепродукти, гриби. Варто виключити з раціону ковбасні вироби - в їх складі часто міститься крохмаль і борошно. Тому краще віддайте перевагу свіжому м'ясу. Також, вибравши дієту по Монтіньяку, необхідно дотримуватися принципів роздільного харчування. Вуглеводи, глікемічний індекс яких вище 20 не можна змішувати з будь-якими продуктами, що містять жири - з будь-яким м'ясом, рибою, птицею, майонезом, сиром, рослинним або тваринним жиром: м'ясо з картоплею, макаронами, очищеною рисом - це табу. При цьому, зелені овочі, помідори, капусту, гриби, як гарнір до жирів (м'яса, риби, птиці) можна їсти абсолютно спокійно. Між прийомами їжі, один з яких багатий жирами (м'ясо, птиця, риба, олія), а інший вуглеводами (хліб, макарони, картоплю, крохмаль) повинно пройти не менше 3 годин. Важливо не голодувати, не пропускати прийоми їжі, завжди їсти три рази на день, краще в один і той же час. Перша фаза триває стільки, скільки необхідно, щоб скинути вагу.
На відміну від більшості дієта, метод Монтіньяка не обіцяє швидкого зниження ваги, але схуднути за цією системою дійсно можна. Багато людей, що схуднули таким чином, вважають метод єдиним способом знизити вагу. Перш ніж випробувати цю дієту на собі, порадьтеся з лікарем! |