Кріоліполіз: жирові клітини бояться низьких температур

epochtimes.com.ua | 1. Вер. 2010

Раніше вважалося, що жирова тканина добре «плавиться» під дією високих температур, що створюються за допомогою лазера або ультразвуку. Але виявилося, що заморожувати жирові клітини ще ефективніше. Це і є основою методу кріоліполізу.

Кріоліполіз заснований на створенні зони низьких температур на ділянці підшкірно-жирової клітковини. Застосування методу кріоліполізу було схвалено FDA, але поки не для схуднення. Він має інші показання. Тому представники Американської Асоціації пластичних хірургів не прагнуть до його широкого застосування та чекають повноцінних клінічних досліджень.

Але невелика частина лікарів, переконаних в ефективності та безпеці методики кріоліполізу, все-таки почала її використовувати, оскільки попередня інформація вельми обнадійлива. Перші дані, отримані на 200 учасниках, не виявили будь-яких відхилень, проте вже після першого сеансу продемонстрували 25% зменшення жирових відкладень.

Механізм методики кріоліполізу полягає в приєднанні до тіла пацієнта спеціальних присосок, які «забирають» на себе тепло з більш глибоких шарів шкіри. Найбільш чутливими до низьких температур виявилися саме адипоцити (жирові клітини). Поверхневі клітини шкіри більш стійкі, до того ж не охолоджуються так сильно. У зв'язку з цим ушкоджень епідермісу не відбувається.

Адипоцити ж, навпаки, поступово гинуть, а потім переробляються та потрапляють в лімфатичне русло. Таким чином, жирова тканина втрачає свої основні структурні елементи, її маса зменшується.

Звичайно, метод поки маловідомий і особливості його дії вимагають подальшого дослідження. Але в порівнянні з іншими методиками, наприклад ліпосакцією, він є кращим, оскільки має низьку травматичність.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити


likar
120Погода Львові » Україна