Споживання солі і захворювання головного мозку

epochtimes.com.ua | 27 Вересня 2011

Загальновідомий той факт, що сіль викликає підвищення кров'яного тиску, і як наслідок, збільшується ризик серцево-судинних захворювань. Нове дослідження показує, що надмірне вживання солі та малорухливий спосіб життя - прямий шлях до захворювань головного мозку.
Дослідники під керівництвом К. Грінвуд (Університет Торонто, Канада) протягом трьох років аналізували показники фізичної активності і споживання солі 1284 чоловіків і жінок у віковій категорії 67 - 84 років. Результати показали, що ті, хто вживали більше 3090 мг натрію і вели малорухливий спосіб життя, мали ослаблені когнітивні навики в порівнянні з тими, хто мав більш здорові звички.

Ще одним результатом цього дослідження було з'ясування впливу надмірного вживання солі і сидячого способу життя на розвиток хвороб головного мозку. В результаті виявилося, що надмірне вживання солі  значніше впливає на виникнення і розвиток хвороб головного мозку (у тому числі і старечого недоумства), ніж малорухливий спосіб життя.

Одна чайна ложка солі - це 2 г натрію, при цьому денна норма не повинна перевищувати 2,3 г. Для тих, хто страждає на гіпертонією, діабет або має хронічне захворювання нирок, і всім, кому за 50, ця норма зменшується до 1,5 г.

70% всіх серцевих нападів і інфарктів припадає на країни, що розвиваються, тому, на думку авторів дослідження, ефект від зменшення солі в їжі буде значним.

Вчені закликають ООН сконцентрувати зусилля на зниженні споживання солі в світі протягом найближчого десятиліття. Британський медичний журнал British Medical Journal опублікував висновки проведеного дослідження: зниження споживання солі на 15% запобіжить смерть 8,5 млн. осіб у всьому світі в найближчому десятилітті.

Питання про те, як на практиці знизити споживання солі, як і раніше, залишається відкритим. Сьогодні вчені закликають домагатися скорочення споживання людьми солі не соціальною рекламою, а регулюванням державами своєї харчової промисловості: більша частина солі, що надходить в організм людини з їжею, додається на харчових підприємствах при виготовленні продуктів.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Баннерная сеть BANNER.UAПогода Львові » Україна