Лікування раку: рослина, що зупиняє рак

epochtimes.com.ua | 23 Вересня 2011

Вчені відкрили новий компонент східної рослини, який здатний істотно допомогти в лікуванні раку. Лікарський препарат на основі трьохкрильника Вільфорда ефективно призупиняє зростання багатьох видів ракових клітин і знижує ризик відторгнення пересадженої шкіри. Механізм роботи проходить на рівні молекул: відбувається придушення поділу злоякісних клітин через заборону на синтез матричної РНК.

Трьохкрильник Вільфорда (Tripterygium wilfordii Hook F) - деревоподібна ліана, що зростає на Далекому Сході. Лікарі традиційної китайської медицини застосовували екстракт на основі трьохкрильнику Вільфорда як засіб від багатьох недуг, зокрема, він має протизапальну, імуносупресивну та протипухлинну дії, тобто має лікувальний вплив на рак.

Активний компонент цієї рослини - триптолід - з класу терпенів. Проведені раніше експерименти показали, що в малих дозах триптолід ефективний при артриті, знижує ризик відторгнення пересадженої шкіри і призупиняє зростання багатьох видів ракових клітин, сприяючи лікуванню раку. Подальші експерименти дозволяли припустити, що триптолід безпосередньо взаємодіє з білками, які в свою чергу, залучені до роботи з нуклеїновими кислотами.

Група вчених під керівництвом професора Цзуня Лю (університет Джонса Хопкінса) вирішили прояснити механізм впливу триптоліду на організм. Для з'ясування, з якою саме групою білків взаємодіє тріптолід, дослідники обробляли триптолідом протягом години культуру пухлинних клітин HeLa і потім перевіряли, що змінилося в їхньому стані. Результати показали, що в той час, як вміст ДНК та білків не змінилося, значно зменшилася кількість РНК.

Вченими був зроблений висновок, що хоча триптолід і нечутливий до процесів реплікації (подвоєння ДНК при розмноженні) і трансляції (синтезу молекул білку), але він активно бере участь в процесі транскрипції (синтез інформаційного посередника) молекули матричної РНК. На останню й копіюється інформація ДНК і здійснюється збирання білкових молекул. Мішенню для триптоліду є один з ферментних комплексів, який відповідає за синтез РНК у клітині. Таким чином, лікування раку може бути прискорене за рахунок застосування даного механізму.

Білковий комплекс під назвою RNAP II складається з безлічі білків, функції яких різні. Так, фермент РНК-полімераза II безпосередньо здійснює синтез РНК. Але є також безліч допоміжних білків, без яких РНК-полімераза не зможе виконати свої завдання. Професор Лю з колегами, проаналізувавши складові частини цього комплексу в ході досліджень та пошуку препарату для лікування раку, з'ясували, що триптолід в ньому зв'язується з TFIIH - складним білком, що складається з 10 білків-поліпептидів, - без нього РНК-полімераза буде бездіяльною.

Триптолід, вибираючи білок XPB, допомагає ферментному комплексу RNAPII пройти між двома нитками спіралі ДНК для початку синтезу матричної РНК. Дія триптоліда гальмує синтез матричної РНК з будь-якого гена, і як наслідок, припиняється синтез усіх білків в клітині, в тому числі й тих, які відповідають за поділ. Таким чином можливо припинення розвитку ракових клітин і отримання ефективного препарату для лікування раку.

Надалі вчені хочуть з'ясувати, як триптолід вибірково діє тільки на ракові клітини в організмі і як він зв'язується з білком-мішенню. Все це допоможе створити ефективне лікування раку.

Подібного роду препарати на основі трьохкрильніка Вільфорда з успіхом застосовувалися в традиційній китайській медицині  протягом століть, і тільки зараз вченими було підтверджено і обґрунтовано їх лікувальну дію на рак.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Баннерная сеть BANNER.UAПогода Львові » Україна