Кросворди допоможуть затримати хворобу Альцгеймера, але розвиватися вона буде швидше

epochtimes.com.ua | 28. Вер. 2010 | bbc.co.uk

river

Люди, які регулярно вирішують кросворди і головоломки, можливо, довше залишаються при здоровому глузді і твердій пам'яті, проте врешті-решт старече недоумство розвивається в них значно швидше. Такого висновку дійшли американські науковці, передає Бі-Бі-Сі.

Попри поширену думку про те, що "тренування" мозку може захистити від хвороби Альцгеймера, достатніх наукових доказів цього виявилося недостатньо. Група дослідників зі США, обстеживши понад 1000 пацієнтів, дійшла висновку, що люди, які активніше використовують свій інтелект, лише відсувають настання недоумства.

Проте, як показує дослідження, щойно з'являються перші симптоми захворювання, вони активно розвиваються, і погіршення наступає значно швидше.

На початку 1990-х років група науковців з найбільшого медичного центру в Чикаго почала спостереження за 1157 пацієнтами у віці старше 65 років. Кожному з них був наданий бал за п'ятибальною шкалою, виходячи з того, наскільки часто пацієнтові доводилося займатися сприйняттям і обробкою інформації, зокрема дивитися телевізор, слухати радіо, читати книги, вирішувати кросворди або головоломки, відвідувати музеї тощо.

Раз на три роки пацієнти проходили обстеження, при цьому в середньому спостереження тривало близько 12 років.

Як показав експеримент, кожен "додатковий" бал давав своєму володареві дворазове уповільнення в погіршенні функцій мозку, що було підтверджено цілим набором тестів. Проте у тих 148 людей, яким зрештою поставили діагноз "хвороба Альцгеймера", захворювання прогресувало швидше в середньому на 42% з кожним "додатковим" балом за мозкову активність.

Результати дослідження оприлюднені в журналі Neurology. Його автори припускають, що розумова діяльність розвиває здатність мозку нормально функціонувати, не дуже реагуючи на патологічні зміни.

Отже, коли хворобу Альцгеймера можна діагностувати, захворювання вже перебуває на пізнішій стадії. "Ці результати припускають, що переваги відстрочення появи перших симптомів порушення мозкової активності компенсуються швидшим розвитком недоумства", - пояснює один з авторів дослідження Роберт Уїлсон.

Проте, за його словами, цей ефект скорочує загальний час, протягом якого пацієнт страждає на хворобу Альцгеймера.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити


likar
120Погода Львові » Україна