Програвачі МП3 (mp3) користуються надзвичайною популярністю. Наприклад, компанія Apple продала 320 мільйонів айПодів (iPod). Але рівень звуку, встановлюваний користувачами в навушниках, може спричинити погіршення слуху, що зокрема стосується підлітків.
Програвачі МП3 здійснили революцію у світі музики. Сьогодні вони стали невід’ємною частиною життя. Більшість людей слухають музику через навушники постійно.
«Щодня я їжджу з МП3 на роботу і слухаю, коли займаюсь спортом», - каже жінка.
«Щодня, їдучи на роботу і назад», - визнає інша людина.
Саме це непокоїть лікарів. Отоларинголог Джозеф Шаргородський, який проаналізував результати перевірки слуху у групи підлітків каже:
«Приблизно кожен один із п’ятьох підлітків у США має певні ознаки втрати слуху».
Причиною погіршення слуху лікарі називають гучну музику, що лунає з навушників
Науковці порівняли два дослідження слуху підлітків. Перше було проведене між 1988 -1994 роками, до появи кишенькових плеєрів. І друге, проведене у 2005-2006 роках.
Результати виявились вражаючими, каже отоларинголог Джозеф Шаргородський:
«Загалом серед підлітків, загальна кількість випадків погіршення слуху збільшилось на 30 відсотків. А випадки втрати слуху середнього і важкого рівня збільшились аж на 50 відсотків».
Науковці також виявили, що підлітки не лише слухають музику гучніше, ніж дорослі, але і не усвідомлюють наскільки гучно її вмикають.
Безпечний для слуху рівень музики становить 80-85 децибел, що дорівнює шуму дорожнього руху в машині із зачиненими вікнами.
Шкідливим вважається рівень у понад 100 децибел – звук потягу метро, або газонокосилки.
За оцінкою спеціалістів, слухати музику через навушники – безпечно, якщо ви користуєтесь ними не більше 1,5 години у день із гучністю не більше 80 відсотків від максимальної.
При цьому, достатньо лише 5 хвилин послухати музику в навушниках на повну потужність, щоб опинитися перед ризиком нанесення невідворотної шкоди слуху на все життя.