Атопічний дерматит |
Атопічний дерматит – це запалення шкіри в осіб з генетичною схильністю до алергії, яке розпочинається в дитячому віці, яке пов’язане із цілим спектром несприятливих факторів зовнішнього середовища. Ступінь важкості атопічного дерматиту залежить від поширення і характеру ураження шкіри, а також залучення дихальних шляхів і приєднання вторинної гнійної інфекції. Атопічний дерматит ще також називають екземою. Атопічний дерматит являється однією із актуальних проблем сучасної медицини, яка щодня привертає пильну увагу дерматологів, алергологів, педіатрів, імунологів, терапевтів, а також сімейних лікарів. Це алергічне захворювання є розповсюдженим серед новонароджених та дітей, а саме можуть такі шкірні проблеми проявлятися напротязі перших шести місяців від дня народження дитини і також є можливість продовжуватись у дорослому віці. Найчастіше цей вид алергічного захворювання з’являється на таких місцях, як: лоб, шия, шкіра навколо рота, верхня частина тулуба, зап'ястя, а також внутрішня поверхня передпліччя. Зовсім невиключено, і повторне висипання при контакті із певним алергеном (можливість проникнення алергена через пошкоджену шкіру або із їжею).
Атопічний дерматит класифікують на такі періоди: • Періоду малюка, від моменту народження дитини до 2 років. Причинами появи дерматиту у дітей грудного віку через неправильне харчуванні матері або прийняття нею певних медичних препаратів чи наявність у неї певної інфекції. Місцями появи дерматиту будуть розгинальні поверхні кінцівок, обличчя, а також можливо і на тулубі. У дітей червоніються щічки і ягодиці.Пританним для цієї алергії буде утворення на тих місцях кірок і сухість шкіри. Варто бути дуже обачними, адже періодом загострення вважається при прорізуванні зубів і введенні прикорму. • Дитячий період, від 2 до 12 років. Місцями появи шкірних висипань будуть спостерігатися на згинальних поверхнях кінцівок, в ліктьових і підколінних ямках і на шиї. Ці уражені ділянки будуть супроводжуватися набряками шкіри, тріщинами, скориночками та ерозіями. Найбільш болючішими є тріщини на кистях. Потрібно обережно поставитись до цієї ситуації і намагатися не розчісувати і не терти повіки, адже через це можуть з’явитися складки шкіри під очима. • Пілітковий період, від 12 до 18 років. У такомі віці (особливо у хлопчиків) є велика вірогідність зникнення висипань і водночас можливе різке загострення дерматиту, супроводжуючись із збільшенням об’ємів ураження (на шиї, області декольте, обличчі, навколо зап'ястя і в ліктьових ямках, а також шкіри кистей рук. • Дорослий вік. У цей період переважають такі місця, як: шиї та обличчя, пальці, тильня поверхня костей і стопи, а також супровожуються типовою сухістю і свербіжем шкіри, лущення, висипання і потовщення шкіри з посиленням шкірного малюнка. Формується зачароване коло: сверблячка - розчесання - висип - свербіж. Для того щоб поставити діагноз атопічний дерматит попередньо потрібно виключити інші варіанти захворювань, наприклад: алергічний контактний дерматит, короста, себорейний дерматит, псоріаз.
Для того щоб бути здоровим потрібно знати, які існують фактори ризику появи такого дерматиту, а саме: • Перед зачаттям дитини і під час вагітності потрібно вести здоровий спосіб життя, адже алкоголь, паління, вживання наркотиків будуть сприяти у появі атопічного дерматиту у вашого малюка, а також тому сприяють різні вірусні та інфекційні захворювання майбутніх матерів. • Вживання різних харчових добавок, антибіотиків під час вагітності та грудним вигодовуванням. • Недодерження спеціальної дієти вагітної жінки, яка схильна до алергії. • Часті распіраторно-вірусні інфекції у дітей, а також так-звані дитячі захворювання (глисти), які послаблюють імунітет дитини і сприяють появі дерматиту. • Значної шкоди завдає тютюновий дим, особливо його пасивний стан, адже вдихаючи його у дитини послаблюється імунітет і тим самим провокується на вірусні інфекції і на шкірні висипання, а й часто це призводить до бронхіальної астми. Догляд за шкірою із атопічним дерматитом. Догляд за проблемною шкірою повинен бути постійним, напротязі життя.
Потрібно дотримуватися таких правил: • Забороняється носіння одягу який би подразнював шкіру (наприклад, шерсть)
Діагностика: 1) огляд лікаря;
Лікування: • Виключити контакт із специфічним алергеном (за необхідності - палатний) |