Повідомлення
  • Please enter your Disqus subdomain in order to use the Disqus Comment System! If you don't have a Disqus.com account register for one here

Custom Tags Cloud

PHP Module

Фітнес для вагітних

jazdorov.info | 01 Лютого 2011

Давно минули ті часи, коли жінці, яка дізналася про своє делікатне положення лікарі буквально тут же прописували постільний режим і рекомендували утримуватися від будь-яких фізичних навантажень. Зараз існує велике розмаїття можливостей і пропозицій для вагітної жінки: де, коли, з якою інтенсивністю і тривалістю займатися спеціальними видами фітнеса. 

Але тут же перед нею постають питання про те, чи будь-який фітнес безпечний для її вагітності та здоров'я майбутнього малюка? Які саме фізичні навантаження не викликають негативних змін в її власному організмі під час вагітності?

Сучасні фахівці стверджують: фитнес практично не створює проблем, якщо вид навантажень правильно підібраний лікарем спільно з вагітною. Якщо навантаження нормоване і якщо дотримуються елементарні правила безпеки. Такі заняття сприятимуть комфортному перебігу вагітності, зміцненню здоров'я матері та дитини, і навіть можуть полегшити в майбутньому перебіг пологів завдяки гарному м'язевому тонусу і витривалості.
Що ж необхідно для впевненості у тому, що навантаження підібрані вірно і заняття перебігають, як має бути.

Ось деякі рекомендаціїї яких варто дотримуватись при заняттях спортом під час вагітності.
-Детальна консультація з лікарем і облік всіх його рекомендацій.
-Ретельне ознайомлення з усіма можливими протипоказаннями, наприклад, наявність хронічних хвороб і проблем ще до вагітності.
-Вибір гарного (бажано по рекомендації від знайомих) персонального тренера - який професійно розбирається у фітнесі. Фахівець допоможе налагодити оптимальний за часом і навантаженням тренувальний процес.
-Пам'ятайте під час занять спортом про власні зміни, зміни стану з точки зору гормонального фону: відчуття "великої сили" може зіграти поганий жарт і привести до негативних наслідків.

Які види спорту рекомендують фахівці?
В першу чергу, найбільш часто вагітним жінкам рекомендують водні вправи, які зміцнюють всі м'язи і роблять неможливими занадто різкі небезпечні рухи. Багато жінок також вибирають для себе заняття йогою на період вагітності: вони дуже корисні не тільки для фізичного, а й для духовного, емоційного добробуту, але вимагають попередньої підготовки (бажано, щоб ви хоча б трохи займалися йогою до вагітності) або обов'язкова наявність досвідченого тренера або консультанта.

Під час занять спортом вагітній жінці слід пам'ятати про те, що її мета - не ідеальна фігура і рельєфні м'язи, а здоров'я, своє власне і малюка. Спроби "набрати трохи м'язів" і ще під час вагітності зберегти "довагітні" форми можуть вкрай негативно позначитися на формуванні організму дитини і мати більш ніж плачевні наслідки!