Ягоди корисні для головного мозку

epochtimes.com.ua | 18. Жовт. 2010

river

Я дотримуюся різних раціонально збалансованих дієт. Проте в моєму раціоні завжди присутні кілька інгредієнтів, які часто повторюються.

Приміром, це звичайний сніданок з грецького йогурту (жир 10%), ягоди та горіхи. Практично протягом цілого року я харчуюся свіжими ягодами, і в той же час використовую заморожені ягоди-асорті. З такими ягодами, як ожина та червона смородина, які трохи гіркуватий на смак, я вживаю мед, щоб надати приємний смаковий відтінок.

Таке харчування корисно в багатьох відношеннях. По-перше, в ньому відносно низький вміст вуглеводів. Набагато нижче, ніж у тостах чи хлібних злаках. Він також досить поживний завдяки різноманітним інгредієнтам. Йогурт, ягоди та горіхи - всі ці продукти мають свої відмінні харчові властивості, а також вони формують сніданок, які містить всі необхідні поживні речовини.

Мені також імпонує той факт, що такий сніданок швидко готується та є приємним на смак. Важливо додати, що навіть відносно невелика миска може дати мені сил на весь ранок. Цей відносно простий сніданок має реальний запас енергії, оскільки його помірний вміст цукру компенсований достатньою кількістю білка та жиру.

Інша вагома причина для того, щоб вибрати цей сніданок, пов'язана з ягодами. Я їм не так багато фруктів. Кілька років тому я вирішив зробити щось на кшталт «очищення організму» за допомогою соків. В результаті я залишився голодним і поважчав на кілька фунтів. З тих пір я зрозумів, що фрукти не дуже добре задовольняють мій метаболізм. Я підозрюю, що причина в тому, що вони перенасичені цукром. Але все-таки я їм багато овочів.

В ягодах міститься відносно мало вуглеводів. Однак вони дуже багаті на поживні речовини, особливо на поліфеноли, які мають антиоксидантні властивості. Це означає, що вони нейтралізують вільні радикали, які сприяють руйнуванню різних хімічних речовин.

Дослідження, опубліковане в Science Daily, припускає, що поліфеноли можуть бути корисні для мозку. Це дослідження, представлене на національній зустрічі американської Хімічної Асоціації, довело, що поліфеноли ягід допомагають підтримувати функцію клітин мікроглій.

Одна з функцій мікроглій - це видаляти та переробляти відходи біохімічні. Якщо не видаляти їх, то вони будуть накопичуватися і можуть викликати функціональні порушення головного мозку.

З віком активність мікроглій знижується, і це може збільшити ризик структурних та функціональних порушень мозку. Схоже, що поліфеноли ягід підтримують захисну активність клітин мікроглій.

Це дослідження було проведено на клітинах мозку щурів. Така модель може істотно відрізнятися від особливостей людського харчування в реальному світі. Однак у нас є й інше свідоцтво, опубліковане в Journal of Neuroscience, яке виявило, що годування пацюків екстрактами ягід покращує моторику та пізнавальні функції, включаючи пам'ять.

Ми тільки не знаємо, чи справляють ягоди подібну дію на мозок людей. Проте інші властивості ягід, включаючи відносно низький вміст цукру, вже переконали мене в їхній корисності, і я продовжу вживати їх на сніданок.

Лікар Джон Брайффа - лікар, що проживає в Лондоні і автор, який працює над темою медичного харчування. Його вебсайт - www.drbriffa.com

 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Погода Львові » Україна

 

Проведите свой отдых в Грибовке.