Повідомлення
  • Please enter your Disqus subdomain in order to use the Disqus Comment System! If you don't have a Disqus.com account register for one here

Custom Tags Cloud

PHP Module

Вітаміни для вагітної та дитини

jeybeauty.com.ua | 18. Лип. 2010 | Фото: jeybeauty.com.ua

Для оптимального росту і розвитку дитини потрібен збалансований набір вітамінів і мікроелементів, також необхідні вітаміни і для самих вагітних. Важливість оптимального харчування майбутньої мами очевидна. Ви ще тільки здогадуєтеся, що у вашому тілі зародилося нове життя? Пора збагачувати свій раціон потрібними продуктами і живильними речовинами!

Вітамін В9 для вагітних

Вітамін В9 (фолата) допомагає знизити ймовірність виникнення дефектів хребта у дитини, піклується про правильне формування його психіки та інтелекту. Вітамін В9 незамінний не тільки для вагітних, але і для мами, оскільки має властивість знижувати болючу чутливість, а після пологів покращує виділення молока. 

Джерелом вітаміну можуть послужити перш за все темно-зелені овочі з листям (спаржа, шпинат, різні салати). Вітаміном В9 багаті також авокадо, морква, диня, абрикоси, гарбуз, буряк. Джерелами фолата служать яєчний жовток і боби. 

Ще одна група - цільнозерновий хліб, хліб з темної житнього борошна і локшина з борошна дуже грубого помелу. 

Особливо дбайливо збагачувати харчовий раціон цими продуктами слід аж до 12-го тижня вагітності. Якщо вас турбує нудота і це заважає повноцінно харчуватися, приймайте вітамінно-мінеральні добавки для вагітних або спеціальні профілактичні препарати вітаміну В9, в дозі 400 мг на добу. 

Вітаміни групи В

На 8-му тижні вагітності нерідко докучає нудота вранці, нічні спазми та судоми литкових м'язів, а особливо нервозність. Допомогти може вітамін В6 (піридоксин). Він цінний і для малюка, бо сприяє розвитку центральної нервової системи. 

Джерела вітаміну В для вагітних - цільнозерновий хліб і капуста. У цих продуктах багато не тільки фолата, але і піридоксину. Пшеничні висівки, зав'язь пшениці, нешліфований рис, гречана крупа, волоські горіхи теж істотно поповнять ваш раціон цим вітаміном. Найбагатший джерело піридоксину - риба, особливо кета і пікша. 

ітамін А і магній

З 11-го тижня вагітності, коли кісточки малюка ростуть все більш інтенсивно, особливо актуальним є магній (він служить важливим будівельним матеріалом для кісткової тканини). Ріст, вага і розмір голови новонародженого залежать від того, скільки магнію споживала в цей період майбутня мати. 

Магній також важливий також для породіллі, оскільки дуже корисний для самого важливого при пологах органу - матки. Магнієм багаті багато продуктів: цільні крупи і цільнозерновий хліб, інжир, мигдаль, насіння, темно-зелені овочі, кавун і банани. 

Джерелом вітаміну А для вагітних можуть послужити: масло з печінки риб, печінка, жовтки яєць, свіже натуральне молоко, вершкове масло. Каротин (провітамін А) представлені широко і не є небезпечними у плані передозування, ним багаті: морква, зелені і жовті овочі, жовті фрукти. 

Вітамін D і комплекс ОМЕГА-3

Починаючи з другого триместру вагітності самопочуття майбутньої мами поліпшується, нудота відступає. Дитина вже майже повністю сформувався. Віднині більше уваги потрібно приділяти вітаміну D (кальциферол), широко відомому засобу проти рахіту. Під дією сонячних променів він виробляється в шкірі, майбутній мамі рекомендують приймати щодня 10 мг цього вітаміну у вигляді препарату. 

Цими корисними речовинами багата риба (сардина, оселедець, лосось, тунець) або риб'ячий жир в якості харчової добавки. Кальциферол є також у яєчному жовтку, молоці і молочних продуктах. 
Список цінних речовин, на які багата риба, продовжують йод і особливий жировий комплекс ОМЕГА-3. Останній взагалі безцінний, бо йому ми зобов'язані довголіттям. Майбутній мамі ОМЕГА-3 допомагає попередити можливість утворення тромбів усередині судин. Цей комплекс абсолютно необхідний для малюка, бо багато в чому визначає розвиток мозку і зору.