Австралійські вчені запропонували лікувати гіпертонію електромагнітним випромінюванням

novynar.com.ua | 23. Лист. 2010 | фото novynar.com.ua

river

Група австралійських учених з Інституту серця й діабету в Мельбурні розробила новий метод допомоги людям, що страждають від гіпертонії. Вони пропонують пропускати через їхні нирки короткий імпульс.

Як ідеться у статті медиків, опублікованій в медичному журналі Lancet, спрямований імпульс вибірково порушує передачу сигналів по нервах, що ведуть до нирок, які грають провідну роль в регулюванні кров'яного тиску.

На сьогодні від гіпертонії страждає багато людей на планеті, приблизно половина з них не реагує на медикаментозне лікування.

Почасти це відбувається через те, що нерідко пацієнти забувають приймати ліки щодня. Але приблизно п'ята їх частина просто не чутлива до препаратів, що понижують тиск.

Медики вважають, що новий метод лікування дозволить таким пацієнтам краще контролювати свій стан, а це знизить ризик інсультів та інфарктів.

Як повідомляють дослідники, щоб дістатися до нирки, лікарі використовують катетер або довгу тонку трубку, яка вводиться в пахову артерію пацієнта і просувається до нирки. Після цього катетер підключається до генератора випромінювання в радіодіапазоні. Короткий імпульс такого випромінювання порушує роботу частини нервів у стінках ниркових артерій. Припинення подачі сигналів, які передаються цими нервовими закінченнями, призводить до зниження тиску крові.

Австралійські дослідники провели випробування цього методу на більш ніж 100 пацієнтах у 24 медичних центрах різних країн. Вони виявили, що метод знижує тиск приблизно на 10 мм ртутного стовпчика. Цього недостатньо, щоб повністю нормалізувати тиск, але метод значно скорочує фактори ризику при дуже високому тиску.

Крім того, не виявлено практично ніяких протипоказань такого лікування.

Коментуючи результати дослідження, професор Джеремі Пірсон із Британського фонду досліджень хвороб серця сказав: "Ці випробування відкривають нові багатообіцяючі шляхи до лікування гіпертонії, що не піддається медикаментозному лікуванню".

Нагадаємо, минулого року ВООЗ назвала гіпертонію однією з основних причин передчасної смерті жителів планети.

 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Погода Львові » Україна

 

Проведите свой отдых в Грибовке.