Цієї зими українців атакуватиме новий вірус грипу

gazeta.ua | 22. Лист. 2010 | фото gazeta.ua

river

Під час цьогорічної епідемії грипу в Україні, окрім вірусів A/H1N1, A/H1N3 та типу B, циркулюватиме і новий вірус – А/H3N2, однак він буде не пандемічним, а сезонним.

Такий прогноз оприлюднила у п'ятницю, 12 листопада, на прес-конференції провідний вірусолог, завідувач відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій ДУ "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Льва Громашевського АМН України", член Європейської схеми нагляду за грипом (EISS), доктор медичних наук Алла Мироненко.

Вона пояснила, що всі сезонні епідемії грипу були викликані вірусами з оновленою структурою, і цього року провідним збудником також, за прогнозами, буде H3N2. Він складається відразу з трьох вірусів, що раніше вже циркулювали, і входить до складу сучасних вакцин, тож населення матиме змогу отримати специфічний захист від цього вірусу.

Пандемічний вірус A/H1N1 також може циркулювати, але його роль, за словами А. Мироненко, буде "другорядною", і таких проблем, як торік, він не спричинить.

Стосовно вірусу типу В, який уже виділено в Дніпропетровську від хворої дитини, фахівець повідомила, що українці вже зіштовхувалися з ним протягом двох останніх років. Епідемію він не викличе.

Повернення пандемії найближчими роками Мироненко не прогнозує.

За її словами, ще у серпні ВООЗ оголосила, що світ вступив у постпандемічний період. З досвіду минулого тисячоліття відомо, що пандемії повторюються з періодичністю від 11 до 40 років.

За прогнозом науковця, цього року на грип в Україні може захворіти близько 3 млн людей.

Нагадаємо, у Міністерстві охорони здоров'я очікують зростання захворюваності на грип і ГРВІ наприкінці листопада.

 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Погода Львові » Україна

 

Проведите свой отдых в Грибовке.