Вірус гепатиту С ушкоджує не тільки клітини печінки

epochtimes.com.ua | 03. Лист. 2010

Вірус гепатиту С (HCV), відомий своїм здібностями до пошкодження клітин печінки, з таким же успіхом вражає й клітини головного мозку. Про це повідомляють дослідники з University of Alberta.

Число людей, інфікованих вірусом гепатиту С у всьому світі складає - до 500. Головною метою HCV є гепатоцити (клітини печінки), які гинуть в результаті діяльності самих вірусів, а також відповідної реакції факторів імунітету. Внаслідок тривалого запалення та великомасштабної загибелі гепатоцитів, що активно функціонують, виникає цироз і печінкова недостатність.

Нинішнє відкриття є сенсаційним, оскільки вперше вчені змогли довести факт безпосереднього пошкодження клітин нервової тканини вірусом гепатиту С, повідомляє montrealgazette.

«Це питання існувало протягом тривалого часу», - сказав Порнпун Вайватанапорн (Pornpun Vivithanaporn), один із авторів дослідження, звіт про який був опублікований в Public Library of Science One Journal. «Це доводить, що HCV є безпосередньою причиною неврологічних порушень при гепатиті», - додав він.

Раніше було відомо, що пошкодження печінки вірусом гепатиту призводить до недостатності її функції, внаслідок чого шкідливі продукти обміну викликали інтоксикацію головного мозку. Проте недавні дослідження виявили, що в пацієнтів і без значної печінкової недостатності також спостерігаються когнітивні порушення при гепатиті С. Це, як правило, погіршення пам'яті, концентрації уваги, апатія або депресія.

Команді вчених з University of Alberta вдалося сфотографувати, як саме HCV може інфікувати клітини головного мозку. «Про це раніше не говорилося», - сказав провідний дослідник, лікар Крістофер Пауер (Christopher Power), демонструючи клітини мозку на екрані комп'ютера. - Ви можете побачити зараження клітин головного мозку вірусом гепатиту та його активні реплікації».

Нове відкриття вказує на важливість контролю неврологічного та психологічного статусу пацієнтів з інфекцією гепатиту С. Це також висуває нові вимоги до розробки повноцінних методів лікування інфекції.

 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Погода Львові » Україна

 

Проведите свой отдых в Грибовке.