Бережіть очі замолоду

epochtimes.com.ua | 03. Лист. 2010

Складно захистити сучасних дітей від досягнень цивілізації, таких як комп'ютер і телевізор. Безконтрольне їх використання знижує гостроту зору. До того ж, з початком навчального року зорові навантаження значно зростають.

Шкільна короткозорість

На думку фахівців, саме в дитячому віці надмірні інформаційні навантаження на очі та мозок призводять до серйозних порушень і захворювань. Зір також залежить і від багатьох зовнішніх факторів: характеру харчування, соціально-побутових, природних і кліматичних умов, спадкової схильності тощо. Однак дорослі цілком можуть контролювати ступінь навантаження на зір дитини, забезпечити раціональне харчування та створити сприятливе навколишнє оточення.

До того ж важливо не пропустити проблеми з зором у власної дитини, оскільки незначне погіршення зору діти приймають за нормальні явища.

Згідно з проведеними дослідженнями, встановлена закономірність зростання шкільної короткозорості, особливо в старшокласників, в періоди «стрибків зростання» у віці 14-15 та 16-17 років. За твердженням лікарів, основна проблема школярів - надмірне зорове навантаження та перенапруження очей. При тривалій напрузі зоровий м'яз відчуває втому, при цьому значно знижується здатність очей реагувати на зміну фокусної відстані. При регулярному перенапруженні зорового м'яза дитина починає погано бачити вдалину.

Оскільки шкільних навантажень не уникнути, до того ж майже в кожному будинку є комп'ютери, і діти вільно користуються ними за відсутностю батьків, то дуже важливо навчити дітей берегти свої очі.

Робоче місце

Вдома важливо правильно організувати робоче місце. Перш за все, це зручний, спеціально підібраний для дитини стіл. Достатнє та рівномірне штучне освітлення має розташовуватися зліва, на робочій поверхні стола не повинно бути різких тіней, сонячних відблисків і блиску. Від прямих сонячних променів захистять штори та жалюзі на вікні.

При використанні комп'ютера необхідно звернути увагу на розташування монітора. Його необхідно встановити на відстані 50-70 см трохи нижче рівня очей дитини, щоб погляд на монітор був спрямований вниз під кутом 15 градусів, що природно для зору і не створює додаткового навантаження.

Дитина повинна займатися в освітленій кімнаті, оскільки різкий контраст під час переводу очей від освітленої книги до темряви в кімнаті швидко стомлює - з'являється відчуття напруги та різі в очах, що згодом може призвести до спазму акомодації (тривале стійке спастичне скорочення циліарного м'яза, що триває після того, як око перестало фіксувати близький предмет - прим. ред.) та розвитку короткозорості.

Перегляд телевізора

Діти повинні дивитися тільки спеціальні дитячі передачі. Загальна тривалість безперервного перегляду не повинна перевищувати 30 хвилин, велика тривалість може викликати погіршення зору. Діти люблять дивитися передачі близько від екрану, що дуже шкідливо, необхідно дотримувати оптимальну для зору відстань 2-4 м.

Сидіти треба навпроти телевізора в освітленій кімнаті, при цьому світло від інших джерел не повинно потрапляти в очі або відбиватися на екрані. Час від часу відволікайте дітей, щоб вони мали можливість переключити погляд на інші предмети й дати відпочинок очам.

Після школи

Після шкільних занять потрібно 1,5-2 години відпочити. Не можна відразу після школи сідати за уроки або замість відпочинку грати на комп'ютері. Сидіння біля комп'ютера більше години на день сприяє погіршенню зору в дітей.

Виконуючи домашнє завдання або граючи на комп'ютері, необхідно робити десятихвилинну перерву через кожні 30 хвилин - можна пограти, побігати, подивитися у вікно. Якщо вашій дитині виписані окуляри, то необхідно їх носити так, як рекомендував лікар. Носіння правильно підібраних окулярів або лінз не позначиться на розвитку очей і надалі не погіршить зір.

Правильне харчування

Для здорового зору важлива правильна дієта. Дитина повинна отримувати повноцінне харчування, збагачене вітамінами А, Е, С. У раціоні обов'язкові овочі, фрукти, нежирне м'ясо та риба. Дуже корисний свіжовичавлений морквяний сік (в ньому багато вітамінів A, B, C, D), а також яєчний жовток, салат, шпинат, петрушка, брокколі, чорниця та лохина. Існують спеціально підібрані вітамінні препарати на основі рослинних антиоксидантів, омега-3 поліненасичених жирних кислот.

Будьте уважні до своїх дітей. Обов'язково раз на рік відвідуйте окуліста, адже багато проблем із зором, що виникли у дитячому віці, розв'язні та виліковні. Будьте уважні! І нехай ваша дитина бачить світ ясно і у всіх його барвах.

 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Погода Львові » Україна

 

Проведите свой отдых в Грибовке.