Прагнення до суперництва збільшує ризик серцево-судинних захворювань

epochtimes.com.ua | 18. Жовт. 2010

river

Люди з вираженою тенденцією до антагонізму та протиріч, особливо ті, в яких явно проявляється прагнення до суперництва та агресія, більше інших схильні до ризику серцевого нападу або інсульту, повідомляє журнал Hypertension ("Гіпертонія") Американської Асоціації Серця.

Американські дослідники з "Національного інституту старіння" дослідили понад 5600 італійців. У представників з вираженим прагненням до суперництва при тестуванні виявилося значне потовщення стінок сонної артерій, в порівнянні з поступливими людьми.

Сонні артерії - це два із чотирьох великих судин, що постачають кров у головний мозок. Тому потовщення їх стінок збільшує ймовірність виникнення інсульту.

"У людей із тенденцією до суперництва і готових боротися за свої інтереси спостерігається потовщення стінок сонної артерії, що є чинником ризику розвитку серцево-судинних захворювань", - зазначила лікар Ангеліна Сутін, відповідальна за публікації дослідження у ЗМІ.

"Як правило, люди поступливі виявляють довіру до інших, вони прямолінійні та дбають про інших. В той час, як ті, які в результаті перевірки проявили себе як люди схильні до боротьби, підозрілості, недовірливості, егоїзму та цинічності володіють гарячим темпераментом", - підкреслила лікар Сутін.

"Незважаючи на те, що потовщення стінок сонної артерії - характерна ознака старіння, в молодих людей, які брали участь в експерименті та мають тенденції до антагонізму, так само прогресує потовщення стінок", - додала лікар Сутін.

Дослідження проводилося серед мешканців 4-х сіл острова Сардинія, що на заході від Італії. Вік досліджуваних від 14 до 94 років, в середньому 42 роки, з яких жінки складали 58%. Їм було запропоновано особисто відповісти на низку стандартних запитань із шести різних аспектів: довіра, прямота, альтруїзм, поступливість, скромність та делікатність.

Визначення товщини сонної артерії проводилося за допомогою ультразвукових методів у п'яти різних точках по довжині артерії. Учасники експерименту були обстежені так само на фактори ризику серцево-судинних захворювань, такі, як високий артеріальний тиск, рівень холестерину в крові та багато інших.

На закінчення лікар доктор Сутін заявила, що для зменшення ризику серцево-судинних захворювань "люди повинні навчитися стримувати свій гнів і, навчитися вести себе відповідно до норм, прийнятих у суспільстві".

 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Погода Львові » Україна

 

Проведите свой отдых в Грибовке.