Вірус легковажності

lvivpost.net | 02. Жовт. 2010 | lvivpost.net

river

Минулого тижня респіраторні вірусні інфекції вклали у ліжко понад сім тисяч жителів Львівщини

Насправді хворих значно більше. Офіційна статистика подає дані лише про тих, хто звернувся по допомогу до лікарів. Але, на жаль, більшість наших громадян воліють лікуватися самотужки, у поліклініки йдуть вже тоді, коли не сила переставляти ноги. Саме тому в багатьох ГРВІ та грип закінчуються серйозними ускладненнями.

А хворих справді дуже багато. У маршрутках, крамницях, на вулиці, роботі – скрізь можна зустріти людей, які чхають, кашляють, ходять зі закладеним носом і червоними очима. І запитують одне одного: що за зараза косить нас у розпал “бабиного літа”? Налякані минулорічною, хоч і псевдопандемією “свинячого грипу”, коли лікарі спершу не били тривоги, а опам’яталися тільки тоді, коли один за одним почали помирати хворі, здебільшого молодь, львів’яни та мешканці області хвилюються, чи не завітав до нас якийсь новий вірус, який невідомо як позначиться на нашому здоров’ї.

Аби спростувати чи підтвердити ці побоювання, “Пошта” звернулася за роз’ясненням до фахівців.

– Жодних підстав для паніки нема, – каже “Пошті” головний епідеміолог Львівщини Наталя Тімко. – І в тому, що люди хворіють на ГРВІ, нічого дивного нема. Останнім часом у нас спостерігається нестійка погода: то холодно, то тепло. Не всі ще зрозуміли, що слід одягатися вже по-осінньому. А переохолоджений організм – найкраща мішень для вірусів та інфекцій. І кількість хворих цьогоріч не набагато перевищує ту, яка була торік за аналогічний період.

Так, минулого тижня на Львівщині захворіли 7124 особи, що на 1395 осіб більше, ніж за попередній тиждень. І відчутною є тенденція до зростання захворюваності. Щодо епідемії грипу, то, як твердить Наталя Олександрівна, її ще нема. Перші спалахи захворювання прогнозують у жовтні, а епідемію грипу очікують у грудні-січні. За даними ВООЗ, цьогоріч у нас циркулюватимуть три штами вірусу грипу: типу А “Каліфорнія-2009” (це той, який торік охрестили “свинячим”, але тепер він буде не пандемічним, а сезонним); типу А “Перт” (він для нас новий, але епідеміологи твердять, що не дуже агресивний) і типу В “Брізбен” (вже у нас був).

У Львові з вересня також збільшилася кількість хворих на ГРВІ. Минулого тижня у місті занедужало на 500 осіб більше, ніж позаминулого. Якщо порівнювати з аналогічним періодом 2009 року, то у місті Лева спостерігається приріст недужих на 1309 осіб. Загалом за останній тиждень у Львові на ГРВІ захворіли 3 тисячі 180 осіб

– Попри збільшення числа хворих на ГРВІ, ситуація не є критичною і до перевищення епідпорогу, коли треба вводити карантинні заходи, нам ще далеко. Поза тим, ситуація насторожує, бо нині маємо динаміку до збільшення хворих, що, звісно, вимагає мобілізації медичних сил. Як бачимо з кількості недужих, є ризик захворіти на ГРВІ. Зокрема, чимало хворих є серед дітей віком від 1 до 9 років, – зазначив “Пошті” начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

За його словами, медичні заклади міста готові до прийому недужих. Є необхідна кількість ліжко-місць та медикаментів. І за потреби сил медпрацівників та засобів у Львові вистачить. У достатній кількості львівські медики забезпечені й масками.  
Головне питання, яке нині хвилює багатьох – як не захворіти.

– На жаль, городяни, зазвичай, нехтують елементарними правилами, а потім бідкаються, що захворіли і змушені витрачати чималі суми на лікування. Краще застерегтися завчасно і все робити правильно, ніж потім казати: “Ну, що поробиш, так вже сталося…”. Отож, слід пам’ятати, що основним джерелом інфекції є руки, – каже Володимир Зуб, – тому після приходу додому обов’язково слід помити їх з милом! Якщо захворіли, то не треба проявляти “героїзму” і йти на роботу. Бо цим нашкодите не лише собі, а й колегам, бо наражаєте на небезпеку весь колектив. Аналогічна порада і щодо малечі – якщо дитина занедужала, то не ведіть у дитячий садок, щоб інші не занедужали. Нездоровий школяр – також нехай лікується удома, а не розносить інфекцію у класі. Приміщення, де б це не було – на роботі, в школі, дитсадку, вдома, слід обов’язково провітрювати. Бажано це робити якомога частіше. Слід одягатися відповідно до погоди, щоб не мерзнути, варто пильнувати, щоб ноги не промокли, бо це прямий шлях до недуги. У раціон харчування включати якомога більше овочів, фруктів, зокрема, більше їсти лимонів, часнику та цибулі.

Крім того, за словами співрозмовника, при кашлі чи чханні потрібно обов’язково прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками). На жаль, не всі городяни саме цього дотримуються, чим наражають на небезпеку інших. Володимир Зуб закликав львів’ян кашляти не традиційно у долоню, а в лікоть.

–Ну, а вже якщо захворіли, не переносьте недугу на ногах, а обов’язково йдіть до лікаря. Важливо це зробити вчасно! Займатися самолікуванням, що так полюбляють львів’яни, собі ж на шкоду. Лише медик поставить правильний діагноз та пропише лікування, – говорить пан Зуб.

Головний медик Львова наголосив, що люди, які померли під час минулорічної епідемії грипу, займалися самолікуванням та пізно зверталися по допомогу до лікарів, і їх неможливо було врятувати.

 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Погода Львові » Україна

 

Проведите свой отдых в Грибовке.