Вправа тижня: поза дерева

epochtimes.com.ua | 28. Вер. 2010

river

Поза дерева, інакше відома як Врксасана (врік-ШАХС-анна), впливаючи на розум і тіло, чудово тренує рівновагу.

Дерево має потужні коріння, але все-таки залишається досить гнучким. Його гілки спокійно протистоять сильному вітру. Маючи здатність легко згинатися, дерево не ламається і не падає під дією вітру. Це положення тіла (асана) потребує сильних коренів (ноги та щиколотки), а також тривалого збереження верхньої частини тіла в розслабленому стані.

Перед прийняттям пози дерева, встаньте прямо на обидві ноги і зосередьтеся, направивши свідомість всередину себе. Уявіть, що стопами ви пустили коріння до центру землі. Увага зосереджена на стопах. Вся поверхня стоп повинна рівномірно вдавлюватися в землю.

Знайдіть центральну точку перед собою і вирівняйте положення тіла. Переконайтеся, що лінія вух паралельна лінії плечей, лінія плечей - стегнам і стегна - щиколоткам.

Зведіть внутрішні поверхні стегон один до одного, щоб створити напругу в них. Якщо вам це важко, можете зробити цю вправу з йогічним блоком між ногами.

Зберігаючи фокус уваги, перемістіть центр ваги до правої ноги. Подивіться на ноги і стопи. Якщо Ви хочете відчути внутрішню поверхню стегна, активізуйте її так, як ви робили це, тримаючи блок. Нижня частина живота злегка втягнута, а верхівка голови тягнеться вгору.

Потім перемістіть центр ваги на хвилину назад, на обидві ноги, щоб помітити різницю між ногами. Повторіть баланс на лівій нозі, і потім поверніться назад до вихідного положення. Тепер після невеликої розминки можна виконати асану.

Перемістіть центр ваги до правої ноги. Опустіть вниз ліву руку і захопіть ліву щиколотку. Поставте ліву ногу на внутрішню поверхню правого стегна, як можна ближче до паху. Натисніть лівою ногою на праве стегно. Складіть долоні в перед серцем (як під час молитви), утримуючи фокусну точку.

Зберігайте рівновагу. Переконайтеся, що стоїте на нозі рівномірно навантаженої по всій поверхні стопи. Коли будете готові, повільно поверніться у вихідну позицію і повторіть теж у інший бік.

Кілька зауважень

Люди, у яких внутрішня частини стегон напружена, помітять, що їх спина згинається і куприк випирає, компенсуючи напругу. У такому разі не форсуйте цю позицію, розміщуючи стопу високо на стегні, розташуйте стопу нижче.

Тримаючи м'язи черевної стінки в напрузі, зберігайте рівновагу. Якщо ви забудете про це, то відчуєте втому в щиколотках. Перед входом у позу дерева можуть допомогти вправи, що розігрівають м'язи черевної стінки.

Здатність зберігати рівновагу має безпосереднє відношення до зосередженості. Якщо ваша свідомість блукає, то тіло також хитається. Зосередивши погляд у фокусній точці, а увага на рівновазі, можна досягти балансу.

Щоб ускладнити позу, ви можете спробувати виконати її з закритими очима. Щоб полегшити асан, можна виконати її біля стіни. Встаньте поруч зі стіною і помістіть ногу, найближчу до стіни, на внутрішню поверхню стегна. Можна притулити коліно цієї ноги до стіни, щоб легше було зберегти рівновагу.

 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Погода Львові » Україна

 

Проведите свой отдых в Грибовке.