Анафілактичний шок

Анафілактичний шокАнафілактичний шок – гостра генеразізована алергічна реакція негайного типу, яка виникає на повторне введення в організм алергену і супроводжується виділенням медіаторів, що викликає загрозливі для життя порушення діяльності життєво важливих органів і систем (серцево-судинної, центральної нервової і дихальної).

Анафілактичний шок може спровукувати інсектний, харчовий, або ж на певні ліки - алерген. Проте із всіх алергічних захворювань потрібно віднестися дуже серйозно до анафілактичного шоку.

Це захворювання проявляється дуже тяжким, і навіть не при своєчасній медичній допомозі може призвести до смерті.

Є вкрай важливим для тих осіб, які пройшли анафілактичний шок завжди мати при собі, так-званий, паспорт алергіка, де є вказана інформація на який саме алерген була алергія, а також наявність шприцу із епінофрином (адреналіном) при повторному нападі шоку.

Анафілактичний шок являється надзвичайно небезпечним (окрім того що існує вірогідність настання летального результату) через багато факторів, а саме: після такого шоку у хворого можуть наступити ускладнення у вигляді алергічного ураження серцевого м'яза (міокардиту), нирок (гломерулонефриту), печінки (гепатиту), різних уражень нервової системи та ін.

Анафілактичний шок прояляється досить швидко і тому його легко відрізнити від інших алергічних захворювань.

 

Цей шок супроводжується симтомами, які розділяються на декілька рівнів, а саме:

1) Легкий рівень, який може тривати від декількох хвилин до 2 годин, такий стан супроводжується свербіжем, відчуттям задишки, важкості і стиснення у грудях, утруднене дихання, можливо спостерігати почервоніння шкіри, запаморочення, відчуття жару, озноб та слабкість, а також чхання та нежить, головні болі.

2) Середній рівень є більш складним, адже людина дуже швидко блідне, різко падає артеріальний тиск, з'являється різка слабкість і прискорюєтьс серцебиття,. Такому стану притаманне запамороченням, шумом у голові, погіршенням зору та слуху (дзвін у вухах). Як наслідок таких симтомів, додатково може розвинутися напад бронхіальної астми або проявитися порушення у шлунково-кишковому тракті, порушень нирок і дихання, а також нудота, блювота, пронос.

3) Тяжкий рівень анафілактичного шоку розпочинаться дуже швидкою появою колапсу, це означає, що з’являється падіння артеріального тиску і різка слабкість серцевої діяльності. В такому стані хворий різко блідне, втрачає свідомість і його пульс майже не промацується, зіниці розширені і на світло не реагують або реагують слабо. Якщо артеріальний тиск продовжиься падати то це призведе до припинення дихання і зупинки серця.

Що ж робити і як допомогти людині в якої розпочався анафілактичний шок? Необхідно терміново викликати швидку допомогу, адже рівні симптомів анафілактичного шоку можуть змінуватися швидо і в хаотичному порядку. Допомогу потрібно надати до приїзду лікарів, тому перш за все, припинити подальше надходження алергену в організм, але це трапилося внаслідок укусу комахи, необхідно накласти джгут вище місця укусу – це зупинить надходження алергену в загальний кровотік. Далі потрібно розмістити потерпілого у горизонтальне положення на спині, але так щоб голова була нахиленою на бік, також, щоб забезпечити приплив кисню треба звільнити шию, грудну клітку і живіт.

 

Діагностика:

1) огляд лікаря;
2) при необхідності будуть проведені лабораторні дослідження (наприклад: ЗАК, ЗАС, ІДК, БАК, за необхідності інші додаткові);
3) інструментальні обстеження: ЕКГ, R-графія ОКГ, визначення артеріального і венозного тиску, а також інші за необхідності.

 

Лікування:

• Режим – палатний (палата інтенсивної терапії).
• Дотримання дієти, виключення харчові алергенів.
• Медикаментозне лікування (лікувальні заходи до прийняття у вдділення реанімації).

 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Баннерная сеть BANNER.UA



Погода Львові » Україна

Проведите свой отдых в Грибовке.