Агнозія

Агнозія – це є порушення складних пізнавальних процесів при ураженні гностичних відділів кори великих півкуль головного мозку. Найчастіше виникає при судинних ураженнях, травмах, пухлинах головного мозку. 
Агнозія поділяється на такі види: 
Оптична або зорова – хворий не може пізнавати предмети на їх реальне зображення, сприймаючи лише окремі ознаки і здогадуючись про загальне значення предмета чи його зображення. Таке захворювання розвивається при масивних ураженнях вторинних відділів потилочної частки
Просторова – зорове сприйняття окремих зображень, лишається збереженим, але порушується здатність оцінювати просторове відношення, це виникає при ураженні третинних відділів кори головного мозку.
Акустична або слухова – хворий який виразно розрізняє звуки і не проявляє ознак випадіння сприйняття яких-небудь частин тон-шкали, не може розрізняти звуки мови. Виникає при ураженні вторинних центрів скроневої частки домінантної півкулі голови мозку.
Тактильна – проявляється в тому, що хворий, в якого збережена досить тонка дотикова чутливість, не може пізнавати на дотик предмети.
Нюхова і смакова – порушення ідентифікації запахів і смакових відчуттів.


 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Погода Львові » Україна

 

Проведите свой отдых в Грибовке.