Кому боятися червонички (краснухи)?

zdorovya.in.ua | Галина Степанюк | 17. Лют. 2011

rubellaЧевоничка, більш відома як краснуха, це інфекційне захворювання, що викликається вірусом. Хворіють в основному діти віком 2-9 років.

В дитячому віці це захворювання здебільшого не є небезпечним і перебігає у легкій формі.
Тим не менше уже кілька тижнів потроху зчиняється паніка з приводу підвищеної кількості захворюваності на цю недугу. Інформацію про те, що кількість хворих начервоничку є більшою, у порівнянні з минулими роками, підтвердили у Міській санітарно-епідеміологічній станції.

Та найбільше турбує медиків, що ця здавалось би дитяча хвороба торкається і доросле населення. Уже підтверджено декілька випадків інфікування у дорослих.
Хворий стає заразним за 1 тиждень до появи висипу і продовжує виділяти вірус протягом 5-7 днів після виникнення висипу. Таким чином людина інфікує інших ще не підозрюючи про захворювання. Передається вірус повітро-крапельним шляхом. Вірус краснухи проникає в організм через слизові оболонки  дихальних шляхів і розносяться кров’ю по всьому організму, викликаючи збільшення лімфатичних вузлів , в особливості тих,що розташовані на потилиці і задній поверхні шиї.  Іноді виникає незначний нежить і сухий кашель, відчуття першіння в горлі, сльозотеча. Найбільш важко краснуха перебігає у дорослих: підвищується температура тіла до 38-39°С, виникає головний біль, болі в м’язах, зниження апетиту.

В перший день  хвороби  у 75-90%  хворих виникає характерний висип на шкірі  Висип у вигляді круглих рожево-червоних дрібних плям.  Висип виникає на обличчі і шиї, за вухами і на волосистій частині голови, через добу виникає на тулубі і кінцівках.  Особливо типове розташування висипу на спині, сідницях, зовнішній поверхні рук і передній поверхні ніг. Іноді  одночасно дрібні поодинокі висипання виникають на слизовій оболонці рота.  Висип утримується 2-3 доби.
Сьогодні медики б’ють на сполох через порушення графіків вакцинацій від краснухи. Чимало батьків відмовляються проводити вакцинацію мотивуючи це тим, що шкоди від вакцини більше ніж від самого захворювання. Є й така думка, зокрема лікарів-гомеопатів, що щеплення проти краснухи дітям відтерміновують хворобу. Таким чином щеплена дитина не хворіє у дитячому віці, натомість заражається у дорослому віці.

Та попри різні точки зору та версії з одним погоджуються усі. Червоничка надзвичайно небезпечне захворювання для вагітних жінок. Особливо обережними мають бути ті вагітні, які не мають антитіл , тобто не хворіли в дитинстві.
-    Ми боїмося тої інфекції і дуже раді, що вже кілька років не було вагітних, які б хворіли на червоничку. То така «зараза», що потрібно закривати пологовий будинок, коли вона з’являється. Адже одна інфікована вагітна може заразити десятки інших вагітних та дітей, - говорить ЗеновійСтах, завідувач відділенням патології вагітних Львівської обласної клінічної лікарні.

За словами пана Стахачервоничка для вагітної є небезпечною у будь якому триместрі вагітності. Проте, коли вагітна жінка інфікується на ранній стадії вагітності – це найбільш небезпечно
У період вагітності вірус, що знаходиться в крові матері, вражає тканини зародка, викликаючи в перші три місяці вагітності хронічне інфікування плода, що порушує його внутрішньоутробний розвиток, що нерідко призводить до мимовільного  викидня.

Частота і ступінь ураження плоду в значній мірі визначається терміном вагітності в момент зараження. Чим менше термін вагітності, при якому жінка захворіла, тим частіше і важче розвиваються вади розвитку у плода. Найбільш небезпечний перший триместр (від зачаття до 12 тижнів). Адже у цей період відбувається розвиток всіх важливих органів плода.

Ураження плода вірусом краснухи різноманітні, причому ступінь ураження не залежить від ступеня тяжкості захворювання вагітної.
Галина Степанюк

 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Погода Львові » Україна

 

Проведите свой отдых в Грибовке.