Коли дитина не хоче з’являтися на світ

zdorovya.in.ua | Галина Степанюк | 22. Жовт. 2010

Переношена вагітність – не рідкість

Нормальна вагітність триває дев’ять календарних місяців. Про це всі знають. Випадки переношування плоду для жінок – рідкість. Деякі вагітні не знають, що це взагалі можливо. Для лікарів таке явище добре знайоме. А ось коли вагітна жінка зіштовхується з такою проблемою, не знаючи про її існування, то може запанікувати. Проте, чи справді є причини для хвилювань, коли ваше чадо не поспішає з’являтись на світ?

Ще давньогрецькі вчені знали, що нормальний процес виношування плоду триває 280 днів (дев’ять календарних місяців). Вагітність, яка перевищила цей термін, вважали переношеною.

- Це є проблема в акушерстві. – розповідає Зеновій Стах, акушер-гінеколог, завідувач акушерського обсерваційного відділу Львівської обласної клінічної лікарні. Проте, варто зауважити, що не надто вагома (трапляються і важчі випадки ускладнення вагітності). На практиці переношена вагітність доволі часте явище. Приблизно зі ста жінок – 4-8 переношують плід.

За словами пана Стаха слід розрізняти переношену і пролонговану вагітність. Якщо термін вагітності перевищує 280 днів на 10-14 днів, то її вже вважають переношеною. А пролонгована вагітність полягає у тому, що плід розвивається дещо довше, ніж рівно дев’ять місяців.

Щодо переношеної вагітності. «Як свідчить статистика, пологи у вагітних, які переносили плід, часто проходять з ускладненнями. Зокрема більший ризик пренатальних втрат. Трапляється коли діти народжуються мертвими або помирають після народження», - говорить Зеновій Стах.

Якщо жінка перебуває на 40 тижні вагітності, то лікарі здебільшого не втручаються, а очікують, як поводитиме себе плід. А ось коли вже минає 41 тиждень, тоді, за словами панам Зеновія, є потреба викликати пологи.

- У випадку такого переношування вагітності страждає плід. Діти після народження можуть мати різні проблеми зі здоров’ям. Пологи також проходять важче. Адже кістки черепа у дитини стають щільнішими, шви та тім’ячко на голівці зменшуються. Тож не відбувається зміщення кісток під час проходження дитини родовими шляхами. У таких випадках більша ймовірність травматизму і матері, і дитини. Тому при переношеній вагітності частими є випадки інструментальних втручань, зокрема кесарів розтин, - розповідає пан Зеновій.

Звичайно такої ситуації не варто допускати. Тому, якщо жінка до 41 тижня не народила самостійно , то чекати далі не має сенсу – необхідне втручання лікарів.

Якщо говорити про причини, які призводять до переношування вагітності, то вони в кожному конкретному випадку різні. Зокрема це: вік жінки (якщо жінці більше ніж 30 років, то вона важче переносить вагітність), жінки інфантильного типу розвитку (пізно почалися місячні та були не регулярними), жінки, які мали запальні процеси дітородних органів, а також дисгормональні фактори.

Галина Степанюк

 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Погода Львові » Україна

 

Проведите свой отдых в Грибовке.