Не перетворюйте дитину в тепличну рослину

zdorovya.in.ua | Галина Степанюк | 30. Вер. 2010

Здавалось би не хитра річ, одягнути дитину на прогулянку в холодну пору. Та чи справді все так просто. Адже часто можна побачити легенько одягнену маму, яка тягне за руку в теплій куртці, шапці й шарфику свою дитину.

Наука говорить нам, що обмін речовин у дітей протікає набагато інтенсивніше, ніж у дорослих.Крім того,  рідко батьки рухаються на прогулянці хоча б наполовину так інтенсивно, як їхня дитина. А навіть якщо і намагаються встигати всюди за своїм чадом, то ноги у них довші, а тому кроків потрібно робити набагато менше. А це ще раз доводить, що дітки набагато рухливіші, і теплообмін у них відбувається швидше й інтенсивніше.

- Я завжди говорю батькам, щоб одягали дітей так само, як самі одягнені. А іноді дитина навіть повинна була б бути одягнена легше ніж мама. Адже, зверніть увагу, батьки ідуть спокійно, а діти біля них танцюють, - розповідає Ігор Гайдук, завідувач дитячим діагностичним відділенням Львівської клінічної інфекційної лікарні.

За словами пана Гайдука найтепліше потрібно одягати ніжки, а ось голова не потребує «закутування».

«Шапочка дитині потрібна лише тоді, коли надворі менше 10 градусів тепла, - впевнений лікар, - Батьки, а особливо бабусі бояться, що без шапки вітер«надує вушка» дитині. Повірте, не надує. Зверніть увагу, що ніде в Європі діти не ходять в шапках, в той час, коли батьки без головних уборів. Лише ми чомусь перетворюємо дітей в тепличні рослини. Якщо рослину з теплиці винести раптово на холод, то вона загине».

А далі починається ланцюг непорозумінь. Виділяючи більше тепла, діти одягнені чомусь набагато тепліше малорухомих дорослих з уповільненим теплообміном. Дитячий організм просто змушений хоч якось охолоджуватися. Тому діти пітніють. І, зрозуміло, застуджуються на холодному вітрі куди швидше, ніж легше одягнені, але сухі дорослі.

Проте дещо інша ситуація з маленькими дітками. Їх потрібно одягати дещо тепліше ніж себе. А саме, за словами Оксани Сенів, лікаря-неонатолога, завідувача відділу новонароджених дітей Львівської обласної лікарні, дитину потрібно одягати на один прошарок трикотажного одягу більше ніж дорослу людину.

Це означає, якщо мама в куртці і светрі, то дитина в такій самій куртці і светрі, плюс трикотажній кофтині. А на ніжках під штани одягаємо колготи, а не дві пари колгот, рейтузи і ще утуплені штани. Просто діткам, котрі їздять у візочках додатково потрібно накрити ніжки коциком. Бо саме ніжки найбільше мерзнуть. Проте іноді, якщо повернувшись з прогулянки мама зауважить, що в дитини ніжки холодні, проте вона була шерстяних шкарпетках, теплих чоботах, то для такої дитини холодні ніжки можуть становити фізіологічну норму.

«Свідчить про те, що дитина змерзла її холодний носик. Наприклад, якщо щічки у дитини теплі, а носик холодний – дитина змерзла», - говорить Оксана Сенів. Пані Сенів рекомендує діткам до одного року одягати дві шапочки (трикотажну, а зверху теплу).

Одна з найбільших помилок батьків – це прикривання ротика дитині взимку. Холодне повітря конденсується і в результаті дитина дихає холодним і вологим повітрям, що вдвічі небезпечніше для здоров’я ніж просто холодне повітря. Просто з дітьми до 6 місяців потрібно гуляти при температурі не нижщій 5 градусів, до року до мінус 10. При нижчій температурі погано засвоюється кисень, тому з маленькими дітьми не варто гуляти.

Галина Степанюк

 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Погода Львові » Україна

 

Проведите свой отдых в Грибовке.