Найбільше пестицидів у селері, найменше – в баклажанах та цибулі

wz.lviv.ua | 23. Серп. 2010

овочіХімікати, якими обробляють овочі та фрукти, можуть перекочувати у похідні продукти. Наприклад, у вино

Найбільше пестицидів у селері, найменше – в баклажанах та цибуліБудете здивовані, але кавуни і дині, які відмовляємося їсти «не в сезон», не такі вже й небезпечні.

Нітратів у них – кіт наплакав. «Дбайливий» господар може навіть цистерну хімікатів вилити на плоди, а їм – хоч би що. Такі невразливі овочі-фрукти захищені «бронежилетом» - товстою шкіркою, яка відштовхує небезпечні речовини, а сонячне тепло і живильну вологу – навпаки, притягує до себе.

Американські вчені опрацювали сто тисяч сільськогосподарських звітів. На основі цих документів і склали рейтинг «пестицидних» овочів та фруктів. У першу десятку потрапили:

Селера. У середньому одна стеблинка містить 13 різних пестицидів. А коли вчені порахували «по максимуму», були шоковані: селера всотує 67 різновидів городньої «хімії»!

Персики. Ніжний м’якуш і тоненька шкірка фрукта поглинають хімікати як губка. А на пестицидах фермери не економлять, бо сезонний товар незле продається. Загалом при вирощуванні цих фруктів використовують більше 60 пестицидних «штамів». Через здатність поглинати вологу у великих об’ємах, персики обробляють частіше за інші.

Полуниці. Збагачені вітаміном С та іншими антиоксидантами, ці ягоди також можуть «пишатися» наявністю 53 нітратів.

Яблука. Щоб відлякати від дерева плісняву, шкідників і різні невиліковні болячки, садівникам доводиться поливати яблуні 47 видами пестицидних «ліків», які з радістю осідають на шкірці плодів.

Чорниця. В одній маленькій ягоді ховається… 13 пестицидів.

Болгарський перець. Це тільки зовні він виглядає «куленепробивним», а насправді шкірка у нього тонка і ніжна, тому й не захищений, бідолаха, від хімічної атаки. У перці живуть 63 пестициди – і тільки мізер затримується на поверхні овоча.

Капуста та шпинат. Під сотнею «одежин» звичайної капусти мешкають 57 видів шкідливих речовин, а у шпинаті їх – 45.

Виноград. Кілька десятків потенційно небезпечних хімікатів охоче селяться не лише на ягодах, а й залюбки перекочовують у похідні продукти. Наприклад, у вино.

Картопля. У середньому одну картоплину обробляють 36 різновидами пестицидів. Деякі осідають на шкірці, інші – «копають глибше».

Вишня. Те, що ягода збагачена антиоксидантами, – це добре. Хто любить вишні, захищений від канцерогенів, які провокують розвиток ракових пухлин. Але от біда: антиоксиданти змішуються з нітратами, що зводить ефективність «засобу» до нуля.

Склавши рейтинг «брудних» овочів та фруктів, вчені не полінувались потішити нас хорошими новинами. Є «чисті» плоди, до яких пестициди не чіпляються, – на них і налягайте. Правда, їх удвічі менше: ріпчаста цибуля, яка вже встигла набити оскому, дорога спаржа (за сто гривень купите хіба що жменьку), гіркі баклажани, що «живуть» один сезон, авокадо, на смак як трава, та екзотичні ананаси, якими пересічний українець ласує раз на п’ять років…

Але як зі шкіри не пнись, контакту з «хімією» не уникнути. Вона – всюди. «Якщо ви не працюєте на небезпечному хімічному виробництві, все одно «спілкуєтесь» з нітрозосполуками – десь поблизу конче знайдеться індустріальне джерело атмосферних викидів, - каже заввідділенням радіобіології і екології Інституту експериментальної патології, онкології і екології НАН України Віктор Михайленко. - Якщо ви не палите, то палять люди з вашого оточення – тютюновий дим містить достатню кількість різних нітрозосполук (на додачу до нікотину та смол).

Якщо ніхто з вашого оточення не палить, то ви їсте «хімію» з копченою рибою, ковбасою, м’ясом або чорносливом – продуктами, технологія виробництва яких передбачає утворення нітрозосполук. Якщо ви не любите копченості, не пройдете повз ковбаси промислового виробництва, в які обов’язково додають попередника нітрозосполук – нітрит натрію.

Якщо ви палкий прихильник вегетаріанської дієти, збагатитесь нітритами і нітратами, які забруднюють овочі та фрукти при порушенні технології застосування азотних і органічних добрив.

Якщо ви п’єте лише джерельну воду зі своєї приватної ділянки, нітратний «бруд» завітає з навколишніх сільськогосподарських угідь»...

 


Консультація та лікування в Ізраїлі
likar

Погода Львові » Україна

 

Проведите свой отдых в Грибовке.